Ercan Premiks
Facebook Twitter

Sektörde Güzel Şeyler Oluyor


Bu makale 2020-10-17 01:12:10 eklenmiş ve 23 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

 

Tüm dünya için sevimsiz bir yıl olan 2020’nin bitmesine hepsi üç ay kaldı, yıl sonuna kadar Derginiz Material Handling’in şu anda elinizde bulunan  Eylül-Ekim sayısı ve sonrasında Kasım-Aralık sayısı ile bizde 2020 yılını uğurlamış olacağız.

Her geçen gün ömürden gidiyor ama nedense 2020 yılının bir an önce gitmesini adeta iple çekiyoruz.  Ama 2021 yılından tek beklentimiz ve  temennimiz  tüm dünya ülkelerinin şu COVID 19 denen illetten kurtulmuş, ekonomi rahatlamış ve tüm insanlar huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacağı bir yıl olarak gelmesidir.

Bu sayımızda her zaman olduğu gibi yine sektörümüzle ilgili yurt içinden ve yurt dışından derlediğimiz haber ve röportajları ilgi ile okuyacağınızı umut ediyorum.

Bu yıl yapılan IFOY Ödülü’nün kazananları ilk kez  devam eden Corona krizi nedeniyle  video aracılığıyla  çevrimiçi  açıklandı. 3.5 tona kadar karşı dengeli forklift  kategorisinde ki prestijli Ödül, bir kez daha RX 60-25 /35 elektrikli forklift ile STILL’e verildi.

Dünya forklift klasmanı açıklandı TOP 20 belli oldu. İlk üç yine değişmedi 1.sırada Toyota 2 sırada KION Grubu 3 sırada Jungheinrich  yer aldı. Avrupa forklift  piyasasındaki hareketleri ve firma sıralamasını bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Bizden haberlere gelecek olursam  Dergimizin Yazarı Makine  Y.Mühendisi Metin Atalay’ın  QUOVADIS başlıklı yazısını son satırına kadar  okumanızı tavsiye ediyorum.

Vesa Platform firması, Türkiye’de şimdiye kadar yapılmamış olan 18 metre  eklemli Örümcek platform  projesine başladığını bir basın toplantısı ile duyurdu.

İnci Holding, teknoloji yatırımlarına bir yenisini ekledi. Elektrikli araç  filoları için  özel şarj sistemleri enerji depolama  ve mikro şebeke çözümleri alanında  faaliyet gösteren ABD merkezli  teknoloji şirketi  Rhombus ‘a yatırım yaptı.

Türkiye’nin 4 büyük üreticisinden biri olan  ESAN AKÜ 2020 yılı başı itibariyle Endüstriyel Akü  pazarına  oldukça hızlı bir giriş yaparak, sektörde ses  getiren adımlar atmaya başladı.

Yerli üretim hedefi ile Endüstriyel Akü pazarına giriş yapan ESAN AKÜ, sektörün sevilen ve deneyimli isimlerinden Barbaros Kılıç’ı Endüstriyel Akü bölümünün başına getirdi.

Bu arada Endüstriyel akü sektöründe 4 büyük üreticimizin bölgelerde servis hizmetlerini yürüten firmalara çeşitli bölgelerden yenileri ekleniyor. Bunlardan sadece  birini belirtmek gerekirse Karadeniz illerine hizmet verecek olan MAVİ Akü firması Samsun’da görkemli bir açılış yaparak faaliyete başladı. Kendilerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Bir sonraki sayımızda buluşmak üzere …sağlıcakla kalın…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.