Ercan Premiks
Facebook Twitter

Kiralama.


Bu makale 2019-09-11 09:43:22 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

Forklift çalıştırmak, işimizin pahalı ancak vazgeçilmeyen bir kısmı

Bir işletme yeni bir forklift ekipmanına  sahip olmayı düşündüğünde  bu bir tüketicinin yeni bir otomobil alma ,kiralama  yada finansal kiralamaya gitme konusunda  verdiği karara benzer.

Bazı tüketiciler bir otomobili sadece sadece işe gidip gelmek için  kiralayacaklardır. Filo sahipleri için durum farklıdır.

Büyük sanayi kuruluşlarına olduğu kadar küçük işletmelere  de finansal kiralamanın sağlayacağı sayısız  yararlar mevcut.

Finansal kiralama, varlık mülkiyetinin bir çok risk ve  giderlerini azaltırken bir vergi ve muhasebe labirentine girmekten kurtarmak yanı sıra nakit kaynaklarını da  maksimize edecek  şekilde yapılandırılabilir.

Giderek daha fazla sağduyu sahibi forklift filosu yöneticisi; satın alma, kiralama ve leasing (Finansal kiralama)  uygulamalarının gelecekteki tasarruf düzeyini belirleyecek en önemli faktör olduğunu artık anlamış bulunuyorlar.

 Forkliftlerin yanı sıra yükseklik platformları ve telehandler kiralamasında da taleplerin arttığı gözlemlenirken kiralama  konusunda yeni yeni firmalarında sektöre girdiğini görüyoruz.

 

Kiralama her konuda cazip duruma geliyor ki…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Kiralama Komitesinin kurulması bu sektöre ayrı bir heyecan katacaktır.

Bu komitenin kurulması fikrinin  Platformder’ den çıkması ve kabul edilmesi sektör adına  platformder’in kısa sürede  kazandığı lobi gücünün göstergesi olarak kabul etmek ve Platformder yöneticilerini de ayrıca kutlamak gerekiyor.

 

Dergimizin bu sayısında da yurt içi ve yurt dışından sektörle ilgili haberleri ilgi ile okuyacağınızı umuyoruz. Önemli haberlerden birisi İş ve endüstriyel makinelerde ülkemizin mihenk taşlarından  Temsa’nın yüzde 41 hissesinin Marubeni firmasına satışı sektörümüzün en fazla konuşulan konularından birisiydi.

Yine dergimizin sayfaları arasında yer alan “ 2019 yılının en büyük Forklift imalatçıları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

2019 yılının ilk altı ayında adeta dibe vuran sıfır forklift satışlarından hiçte memnun olmayan ithalatçı firmaların yanı sıra biraz daha hareketli olan 2.el  forklift piyasasında alıcılar daha ucuz olur düşüncesi ile kötünün iyisine arama uğraşı içerisindeler.

Forklift lastikleri piyasası da biraz olsun hareketli dolayısıyla Türkiye’deki yerli forklift lastiği imal eden ve  ithalatını  yapan firmaların  bir tablo halinde  listesini okuyucularımıza sunduk.

Her sayımızda  olduğu gibi  bir sonraki sayımızda da  sektörle ile ilgili haberleri, sektöre yeni giren ürünleri ve yeni yeni firmaları tanıtmaya devam edeceğiz.

Hoşçakalın.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.