Ercan Premiks
Facebook Twitter

Kendi Gücümüz Nispetinde


Bu makale 2019-07-03 12:51:40 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

Bu sayımızda birazda kendimizden, İstif-Material Handling dergimizden bahsetmek istiyorum.

1998 yılında yayın hayatına başlayan dergimiz 2016 yılının son ayına kadar aylık periyodlar halinde okuyucularına ulaştırılmış olup 2017 yılından itibaren iki ayda bir olmak üzere  halen yayın hayatına devam etmektedir.

Forklift ve İstif makinaları sektörü o kadar büyüdü ve gelişti ki artık sektörü takip edebilmekte güç hale geldi.

Geçtiğimiz günlerde bir okurumuz dergimizle ilgili şu sözleri sosyal medyada paylaşmıştı “Bu derginin yayınlanmaya başlamasıyla birlikte  Türkiye’nin her ilindeki sektör mensupları birbirleriyle tanışarak ticaret yapmaya başladılar. Birbirlerini tanımayan insanlar birbirleri hakkındaki bilgileri bankadan değil de  bu derginin  yöneticilerinden almaya başladılar. Zor şartlar altında yaşamını sürdüren bu dergiye sahip çıkmak sektördeki tüm firmaların görevi olmalıdır”

Bu yazıyı kaleme alan arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Evet… yolumuz zor ve meşakkatli olmasına rağmen inançla yolumuza devam etmeye kararlıyız.

6 ay evvel doların yükselişe geçmesi ile birlikte kağıt, müteakiben baskı ve diğer yan malzemeleri, kargo fiyatları  Gazete ve dergilerin sırtına saplanan bir bıçak olmuştur. Hızlı bir şekilde kan kaybeden sektördeki gazete ve dergiler artık kendi ölçülerinde tedbirler almaya yönelmişlerdir.

Kimi bir Holdinge, bir derneğe sırtını dayar yoluna devam etmeye çalışır.

Kimi ya tiraj düşürür veya Abone sistemine geçmeye çalışır.

Biz Abone sistemine geçmeyi tercih ettik.

İstif-Material Handling Hakkında.

Bu dergi, Türkiye’de tüm sektör mensuplarını birbirleriyle tanışmasını sağlamış.

Bu dergi, Türkiye’de forklift ve istif makinaları sektörü ithalatçılarını bir araya getirerek sorunlarının tartışılmasına, çözüm arayışlarına öncülük etmiş.

Bu dergi, Yabancı dillerde de hazırlanarak 6 ortadoğu ülkesi ve Bulgaristan’daki fuarlarda stand açarak

Üretici firmalarımızın ihracat yapabilmelerini sağlamış.

Bu dergi, Dünyaca ünlü  markaların Türkiye’de distribütör firma bulabilmesine yardımcı olabilmiş, bazı markalar bu dergi sayesinde ülkemizde faaliyetlerine bugün bile devam etmektedir.

Artık ABONE SİSTEMİ’ne Geçiyoruz.

Bilindiği gibi İstif-Material Handling Dergisi yayıncılık etik ve ilkelerinden asla taviz vermeden, gücünü siz değerli okuyucularından almaktadır. Daha öncede yazılarımızda belirttiğimiz gibi hiç bir kurum ve kuruluşa,  herhangi bir Holding'e ve bir derneğe sırtını dayamamış olan dergimiz 1998 yılından beri kendi gücü nispetinde yayın hayatını sürdürmeye devam etmekte ve bunu ilelebet sürdürme kararlılığında ve azmindedir.

 Bu yüzden İstif-Material Handling Dergisi, değerli dostlarımızla diyaloğunu, kendisi dışında bir referansla sürdürme peşinde olmamıştır. Hiç bir firmanın Yönetim Kurulu Başkanına, Genel Müdürüne, Dernek Başkanına, Genel sekreterine kısaca etkili ve yetkili kişilerin kartvizitlerine "Hamili kart sahibi yakınımdır " misali yazı yazdırmamıştır.

Şimdiye kadar Sizlerin karşısına tamamen kendi kimliğimiz ile çıktık ve halende çıkmaktayız. Çünkü, aksini düşünmek hem icra ettiğimiz mesleğe, hem de yaptığımız işin önemini ve değerini derhal fark edecek kadar hassas ve titiz olan siz değerli dostlarımıza ihanet olur.

Hem şahsım hem çalışma arkadaşlarım kimseyi referans olarak kullanmayı içine sindiremez, sindirebilseydi çok daha farklı olurdu. Ortada bir referans varsa bu ancak bizlere işyerlerinin kapılarını açan destek veren değerli dostlarımızdır.

Artık Dergimiz Abone sistemine geçmiştir.

20 yıldan beri ücretsiz olarak dağıttığımız dergimiz  bundan böyle sektördeki firmalardan abone olanlara gönderilecektir. Okuyucularımıza buradan duyuralım istedim.

 Sizi derginizle  baş başa bırakıyorum. Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.