Ercan Premiks
Facebook Twitter

Sektör Devler ligi haline geliyor.


Bu makale 2017-12-14 11:45:46 eklenmiş ve 146 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

Bütün dünyada çok büyük bir pazara sahip olan kiralama sektörü ülkemizde de önemli şekilde büyüyor ve gelişiyor.

Kiralama konusuna  Material Handling sektörü  penceresinden bakacak olursak  sektörün yeni ufuklara doğru yelken açtığını görürüz.

Türkiye Material Handling sektörü artık ülkemizdeki büyük şirketlerin, holdinglerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kısaca buna “Devlerin kiralama Aşkı başladı” diyebiliriz.

Ülkemizin saygın kuruluşlarından REYSAŞ Holding bünyesinde yer alan Emir İstif Makinaları firması

Material Handling sektörünün en eski firmalarından Tunç İstif firması ile güç birliğine girerek Makine kiralama ve forklift yedek parçaları konusunda “1 numara”  olmayı hedefleyerek  çok önemli bir oyuncu haline geliyor.

Yine ülkemizin saygın firmalarından HAREKET Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. bünyesinde yer alan RENTH İş Makineleri Kiralama Hizmetleri A.Ş. sahada yer alacak diğer bir önemli oyuncu olacak.

Renth firması, bir inşaat şantiyesinin ekipman ihtiyaçlarını A’dan Z’ye karşılamak üzere faaliyetlerine başladı ,İstif makinalarından, Platformlardan güvenlik ekipmanlarına kadar  500’ü aşkın makine ve ekipman çeşidi ile hizmet veren firma, yeni makine  alımları hedefleyerek makine parkını daha da genişletmek ve  kiralama sektörüne yeni bir soluk getirmek istiyor.

Türkiye’nin diğer bir lojistik devi NETLOG, Palet tedarik ve yönetimi  konusunda Türkiye’nin en büyük firması olan Palex Geri Dönüş Çözümleri A.Ş’nin  çoğunluk hissesini satın aldı.

Material Handling sektöründe var olan bazı dev firmalara  yeni dev firmaların eklenmesi elbette sektöre bir heyecan ve önemli şekilde bir hareket getirecektir.

Öyle sanıyorum ki bu firmalar sadece kiralama konusunda kalmayıp  forklift ve  istif makinaları ithalatı da yapacaklar hatta Türkiye’de bulunan bazı markalar da  el değiştirebilirler.

Türkiye’nin en genç kiralama filosuna sahip olan Almanya’nın dev firmalarından Jungheinrich, yenilenmiş 2.EL forkliftleriyle ikinci el algısını değiştirerek sektöre farklı bir boyut kazandırmaya çalışıyor bu nedenle 2.EL  istif makinaları satış deposunun açılışını yaptı. bu depoda müşterilerin makinalarda deneme yapabilecekleri bir alanda hazırlandı.

Firmalarımızı yeni girişimlerinden dolayı kutluyor, hayırlı olsun diyoruz.

Bu sayımızda da her zaman olduğu gibi yurt içinden ve yurt dışından derlediğimiz haberlere yer verdik ilgi ile okuyacağınızı ümit ediyoruz.

Bir sonraki sayımıza buluşmak ümidi ile hoşçakalın.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.