Ercan Premiks
Facebook Twitter

“Kendini değil,Sektörünü düşünen Dergi”


Bu makale 2017-09-11 01:02:19 eklenmiş ve 354 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

MATERIAL HANDLING 20 YAŞINDA

Zaman hızla geçiyor. Ömür dediğin… Bir varmış bir yokmuş.

 Ömür geçtikçe insan geçmişe doğru bakıyor. Acısı ile tatlısıyla geçirdiği ömrün muhakeme ve muhasebesini yapıyor.

Gazetecilikte  gençliğim geçti ve orta yaş sınıfımı sürdürdüğüm Material Handling Dergisi ile 20 koskoca  yıl.

Gerçek yaşım ne olursa olsun dergimizin 20 yaşına girdiği gibi hep 20 yaşındayım.

İstif-Material Handling Dergisi,  sektörünün ayrılmaz ve vazgeçilmez  bir parçası oldu ve olmaya da devam ediyor .Sektörde  neler gördük neler yaşadık. 20 sene önce bu köşede yazdığım ilk köşe yazısı   idarehanemizin başköşesini süslüyor. Dergimizin  arşivi âdete Forklift sektörünün yaşayan tarihi.

Dergimiz, bugün 19 yılı geride bırakıp 20. yıla girdi.  20 yıllık geçmişin muhasebesini yapmak için geriye doğru baktığımda bazen duygulanıyor, bazen üzülüp bazen de keyifleniyorum. Ama en önemlisi iyi ki Sektörel dergicilik yapıyorum diyorum.

20 Yıl nasıl geçti diye kendime sorduğumda göz açıp kapayıncaya kadar gelip geçtiğini düşünüyorum. Yerel ve Ulusal Gazetelerde  büyüdüm ,İstif-Material Handling  ile Forklift ve İstif makinaları sektörünü yaşayıp bugünlere geldim.

20 Yıl içinde her gün bir birinden önemli haber ve yazılarla sektörün tarihine not düştük ve zamana noterlik görevi  yaptık. Türkiye forklift ve İstif makinaları sektöründeki İthalatçı firmaları ilk defa 1999 yılında bir araya getirerek tanışmalarına  ve sektörün sorunlarını belirlemelerine yardımcı olabilmek adına bir çok kez toplantılar düzenledik.

 İstif-Material Handling,Türkiye’de sadece forklift ve İstif makinaları sektörüne yönelik yayın yapan ilk ve  tek dergidir. Okuyucularımızın da bildiği gibi hep “İLK”lerin dergisi olmuştur. Türkiye’de ilk defa İş makinası, Endüstriyel makinalar ve yedek parça üreticilerimizin ihracat yapabilmelerine yardımcı olabilmesi için  hazırladığımız özel sayılarımız   “Machine World” dergisi ile birlikte 6 Ortadoğu ülkesinde, Bulgaristan, Ukrayna ve Rusya’daki fuarlarda  yer alarak sektörde  bir çok firmanın ihracat yapabilmesine sağladık. (Şartlar müsait olduğunda bu hizmetlerimize yine devam edeceğiz)

20 Yıl  önce bu dergi yayın hayatına başladığında  köşe yazımda  dergimizin yayın ilkesini yazdık.

Bugüne kadar bu ilkemize hep sadık kaldık. Bugün Dergimiz binlerce kişiye ulaşıyor ve aranıp soruluyorsa, satın alınıp okunuyorsa, dergimize reklam vermek isteyen firmalar 6 ay bir yıl evvelinden reklam anlaşmaları yapıyorlarsa bu dergi dağıtımımızın direk ilgili kişilere yani doğru adrese gönderilmesinde aşırı titiz davranmamız ve   yayın ilkelerimizden  asla  taviz vermeden okurlarımızın  yüksek güvenini kazanmamızdan ileri gelmektedir.

“Kendini değil, Sektörünü düşünen Dergi” olarak “SEKTÖRÜN MEDYA GÜCÜ” olmaya devam edeceğiz.

Bir sonraki sayımızda buluşmak ümidi ile…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.