Ercan Premiks
Facebook Twitter

Küresel İstifleme Aracı Piyasası


Bu makale 2017-06-20 11:33:11 eklenmiş ve 256 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

Hazırlanan bir rapora göre  , dünya forklif piyasasının 2014 yılındaki değer $35,3 milyar ve 2021 yılının sonunda %6,9 YBBO ile $55,9 milyarlık bir değere ulaşması bekleniyor.

Bu bilgiler, Persistence Market Research (PMR) tarafından yayınlanan, “İstifleme Araçlarına İlişkin Küresel Piyasa Araştırması: 2021 Yılı İtibariyle En Yüksek Büyüme Asya-Pasifik Bölgesinde Gözlemlenecek” başlıklı rapordaki bulgulardan bazıları.

Küresel istifleme aracı piyasası için belirlenen kilit itici faktörler depo alanının küresel düzeyde artması, dünya çapında e-ticaret faaliyetlerinde yaşanan artış, gelişmiş pazarlarda istifleme aracı değişimine olan yüksek talep ve gelişmekte olan pazarlarda düşük maliyetli istifleme araçlarının satın alınması için yapılan toplu yatırımları içeriyor.

Pazarın büyümesine neden olan farklı etmenleri analiz eden PMR analisti göre “Küresel malzeme elleçleme ekipmanı pazarı yıllık %3 ila %7'lik bir büyüme oranı ile muazzam bir gelişme kaydediyor. Elektrikli istifleme araçları bu pazarın en önemli segmentlerinden bir tanesi. Bu istifleme araçlarında, çeşitli gelişmiş teknolojilerin uygulanması ve dünyanın dört bir yanındaki farklı sektörlerdeki kullanımlarının artması nedeniyle büyüme kaydediliyor.

Çin pazarının olumlu ekonomik ortam ve ülkedeki kurum içi lojistik faaliyetlerinde teknolojik ilerlemeye olan ihtiyaç gibi çeşitli etmenlerden dolayı tahmin dönemi içerisinde en hızlı büyümeyi göstereceği tahmin ediliyor.

Bölgesel açıdan bakıldığında, Asya-Pasifik bölgesi 2014 yılında, en büyük istifleme aracı pazarıydı ve pazar genelinde hacim olarak yaklaşık %41,4 oranında bir paya sahipti. Batı Avrupa’daki olumlu ekonomik durum ve ticaret hacminde beklenen artıştan dolayı, Avrupa’nın tahmin döneminde %4,6 YBBO ile küresel istifleme aracı piyasasının ikinci büyük pazarı olması bekleniyor. Bu, yakın gelecekte bölgede istifleme araçlarına olan talepte ciddi bir artış olmasına neden olacak.

Raporda yer verilen önemli pazar aktörleri ise Kion Group AG, Jungheinrich AG, Hyster-Yale Materials Handling, Inc., Toyota Industries Corporation (TICO), Mitsubishi Nichiyu Forklift Co., Ltd., Crown Equipment Corporation, Anhui HeLi Co., Ltd., CLARK Material Handling Co., Ltd., ve UniCarriers Americas Corporation. Yer almaktadır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.