Ercan Premiks
Facebook Twitter

15 Temmuz gecesi Türkiye


Bu makale 2016-08-24 21:50:13 eklenmiş ve 413 kez görüntülenmiştir.
Sadi GÜLER

15 Temmuz gecesi Türkiye,tarihinin en alçak  saldırılarından birini yaşadı.

Bu hain saldırı sonucu 240 vatandaşımız  şehit 2 bine yakın vatandaşımız yaralandı.

Şehitlerimize allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Uçak krizinden sonra  ilk kez 9 Ağustos günü  bir araya gelen  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Rusya Devlet Başkanı Putin ile  görüşmesinden sonra açıklanan savunmadan enerjiye,ihracattan turizme ve her alanda tam işbirliği anlaşmasına varılması Türk-Rus ilişkilerinin eski seviyeye yükseltilmesine karar verilmesi  her iki ülke halkları tarafından da memnuniyetle karşılandı.zira her iki ülkede kazanacaktır. Temennimiz  tüm bunların ivedi bir şekilde yürürlüğe girmesidir.

Hain darbe girişimini püskürten Türk halkı ve ekonomideki olası etkilerini bertaraf eden Türkiye 2023 hedeflerine ulaşmak için tam yol ilerliyor.

Piyasalar 15 Temmuz’un izini  sıfırlama noktasına gelirken Hükümet de  büyümenin yanı sıra 15 Temmuz’da vatanını canı pahasına  savunan vatandaşı rahatlatmak için harekete geçti.

Ekonomi yönetimi,ilk etapta  fianansmanın  önündeki engelleri kaldırmak için düğmeye bastı.KOBİ’lerin  finansmana erişimi kolaylaştırılırken bankalara sağlanacak likidite desteğiyle kaynağın önü açılacak.

Hükümet,üreticiye,çiftçiye kooperatifçiye bir dizi müjdeler verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye varlık Fonu’nun kurulmasına karar verdiklerini  hatırlatarak bu fon’un kurulmasıyla  mega projelerin hızlanacağını işaret etti.

Kısaca ülkemizin bu badireyi de atlatacaktır.Türkiye,kuzeyden güneye,doğudan batıya dünyanın ortasında  iken elindeki ufuk derinliğini jeopolitik gücünü yeni işbirlikleri yönünde kullanacaktır.

Durmak yok...yola devam.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.