Ercan Premiks
Facebook Twitter

STILL, 10. IFOY Ödülü'nü aldı

Geçmişte kazandığı sayısız IFOY ödülü, STILL'in özellikle verimli ve sağlam endüstriyel forklift ve intralojistik çözümleri sunduğunun kanıtıdır. Hamburg merkezli üretici, uluslararası rekabette faaliyet gösteren bir sistem sağlayıcısı olarak bu yıl bir kez daha herkesi etkiledi.
Bu haber 2021-08-31 01:02:56 eklenmiş ve 17 kez görüntülenmiştir.

 

Danfoss Power Electronics'in Danimarka, Tinglev'deki yeni üretim deposu uygulaması sayesinde lojistik sağlayıcı, “Entegre Depo Çözümü” kategorisinde gıpta edilen IFOY ödülünü aldı. Bu, STILL'in farklı kategorilerde kazandığı 10. şampiyonluktur.

Uluslararası uzman jürinin oybirliğiyle aldığı karara göre “Danfoss projesi, otomatik depoların gelecekte nasıl kontrol edileceği, izleneceği ve analiz edileceğinin etkileyici bir örneği” olmuştur. Uygulanan sistemin genelinde, etkileşimlerinde özellikle ileriye dönük bilinen lojistik bileşenler - yani, derin öğrenme yöntemleri kullanılarak güvenlik, işlev ve optimizasyon için arayüzler aracılığıyla iletişim yer almaktadır. Gerçek otomatik deponun işlevselliği, jürinin kararına göre “örnek” teşkil etmektedir.

Gerçek operasyonel veriler için bulut tabanlı depolama

Yeni Danfoss deposu için STILL, tüm sistem bileşenlerinin kurulumu da dahil olmak üzere üç adet otomatik endüstriyel forklift serisinin (MX-X ve EXV) mükemmel şekilde koordine edilmiş bir kombinasyonunu sağlamıştır. Malzeme akışının uçtan uca otomasyonu için seri forkliftler, iGo sistem otomasyon kiti ile donatılmıştır.

Özdeş bileşenler, kontroller ve arayüzler güçlü AGV'ler oluşturmaktadır. Bu AGV'ler bir ulaşım ve trafik yönetim sistemi tarafından kontrol edilmekte ve izlenmektedir. Nakliye siparişleri, SAP ana bilgisayarında WMS tarafından oluşturulmakta ve kontrol sistemine aktarılmaktadır. Bu şekilde, bir buluttaki otomatik ambarın hassas bir analizini gerçekleştirmek için kullanılan çok miktarda değerli veri kalıcı olarak üretilmiş olur.

iGo insights

Bu veriler, buluttaki zengin süreç bilgilerinden korelasyonları filtreleyen ve eylem için özel öneriler sunan bir araç olan iGo insights ile değerlendirilir. IFOY jürisine göre, özellikle "daha fazla üstün müşteri avantajı" sağlayan bu analiz aracıdır. Endüstriyel forkliftlerle ilgili münferit teknik sorunlara ek olarak, tüm sistem açısından "darboğazlar" gibi optimizasyon potansiyelini de belirleyebilmektedir.

Bunu yapmak için iGo insights, makine öğrenimi ilkesini kullanmaktadır. Kontrol sistemi tarafından uzun bir süre boyunca toplanan tüm veriler, değerlendirme için buluta yüklenir. Yapay zeka destekli yazılım, veri ilerlemesindeki yapıları tanır, olasılıkları hesaplar ve böylece proaktif eylemi mümkün kılar.

Yılların deneyimi ve araştırma

STILL EMEA Marka Yönetimi/Satış ve Servis Yönlendirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller, Dortmund'da IFOY Ödülünü aldı. Müller'e göre ödül, otomasyon alanındaki uzun yıllar boyunca sistematik olarak oluşturulmuş uzmanlık ve şirketinin çok sayıda uluslararası araştırma projesine katılımı nedeniyle hak edilmiş bir ödüldür.

Müller'in konuyla ilgili açıklamaları şu şekildedir: “Özellikle IFOY Ödülü'ne layık görülen projede, geçmişte gerçekleştirilen sayısız otomasyon projesinden edindiğimiz pratik tecrübeyi hayata geçirmeyi ve uygulamayı başardık. Bu yaklaşım, müşterilerimizin yararına aktardığımız pazardaki rakiplerimize karşı teknik bilgi konusunda bize açık bir liderlik sağlıyor.”

Referans projesi

Bu arada Tinglev'deki STILL iGo otomatik deposu rüştünü ispatlamıştır. Operatör tarafından yapılan bir ilk analiz, yaklaşık %20'lik bir maliyet tasarrufu elde edildiğini göstermiştir. Bu rakamlar ışığında, bu depo bir referans proje haline gelmektedir: Danfoss şu anda STILL sunduğu teknolojiyi kullanarak Rødekro'da modern bir dağıtım merkezi inşa ediyor. 15 adet MX-X dar koridor forklifti ve beş adet EXV yüksek kaldırıcılı transpaletinin otomatik çalışması için tasarlanmıştır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.