Ercan Premiks
Facebook Twitter

Combilift 10. 'Archie' ödülünün sahibi oldu

İrlandalı çok çeşitli taşıma çözümleri üreticisi Combilift, en son ürünlerinden biri ile Forklift Birliği'nin (FLTA) 10. prestijli endüstri ödülünü kazandı. Covid nedeniyle geçen yıl ertelenen 2020 FLTA Mükemmellik Ödülleri, 10 Nisan Cumartesi günü sanal olarak gerçekleştirildi.
Bu haber 2021-06-29 01:53:50 eklenmiş ve 28 kez görüntülenmiştir.

 

Yakın zamanda tanıtılan dünyanın ilk karşı ağırlıklı, üç tekerleğinin tamamında elektrikli tahrikli çok yönlü forklift tasarımı olan Combi-CBE modeli oldukça büyük çekişmeye sahip olan İnovasyon Kategorisindeki 12 finalistten biriydi. Ödüllerin bu yılki ev sahibine göre, "Bu kategori, kendinizi inanılmaz derecede zeki hissettiğiniz için herkesin kazanmak istediği kategoridir." Bu nedenle Combilift, jüri tarafından doğrudan kazanan olarak seçilmesinden son derece gurur duymaktadır.

Combi-CBE, ön ve arka tahrik tekerleklerinin her birinin bağımsız kontrolünü sağlayan ve ıslak veya kaygan yüzeylerde çalışırken diferansiyel kilidi ihtiyacını ortadan kaldıran %100 çekiş kontrolünü garanti eden uluslararası patentli elektrikli çekiş özelliğine sahiptir. Forklift hareket ederken ve yön değiştirirken, tekerleklerin hızı ve dönüş yönü bağımsız olarak kontrol edilmektedir.

Operatörler, yana doğru hareket ederken uzun yük momentumu bükülmesini önemli ölçüde azaltan hassas hızlanma ve yavaşlama kontrolünden yararlanmaktadır. Her elektrikli tahrik motoru, güç verimliliği için park etme ve rejeneratif dinamik frenleme içermektedir ve AC tahrik motoru, bakım yapılması veya değiştirilmesi gereken mekanik fırçaların olmadığı anlamına gelmektedir.

Son derece kompakt boyutunun avantajlarını ve paletlerin yanı sıra uzun yükleri taşıma becerisini bir araya getiren çok yönlü Combi-CBE, birden fazla uygulamaya yönelik evrensel bir kamyon olup, uygun maliyetli ve verimli çalışma sunmaktadır. Ayrıca, her zamankinden daha katı emisyon yönergelerini karşılayan güçlü ve daha sessiz elektrikli forkliftlere yönelik artan pazar talebine de yanıt vermektedir.

FLTA bu ürünle ilgili olarak Combilift'in “akıllı ve yenilikçi bir tasarıma sahip girişi ile lastik aşınmasını en aza indirirken en dar alanlarda uzun yüklerin üstesinden gelmesini sağlayan benzersiz, bağımsız ön ve arka tekerlek tahriki kurulu oldukça etkiledi” şeklinde yorum yapmıştır.

Combilift CEO'su ve Kurucu Ortağı Martin McVicar ödül almalarıyla ilgili olarak: “İnovasyon, Combilift'in ürün geliştirmesinin temel taşıdır ve bu yıl çok sayıdaki mükemmel finalist göz önüne alındığında, başarılarımızı takdir eden endüstri uzmanlarından oluşan FLTA jürisine teşekkür etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.