Ercan Premiks
Facebook Twitter

Doosan, Stage V Beş Yeni Modelle Genişledi

Doosan, 9 Serisi Euro Stage V uyumlu karşı ağırlıklı forklift serisini, 2-3,5 T kapasite aralığındaki beş yeni modelle genişletti.
Bu haber 2021-04-12 14:27:21 eklenmiş ve 57 kez görüntülenmiştir.

Yeni şık tasarım, % 50 daha büyük taban plakası, gizli yatırma silindiri, artırılmış gövde açıklığı ve kavisli ön, üst ve arka cam panellere sahip tamamen yeni bir 'tam yüzer' kabin tasarımı sunarak operatör konforunu arttırmakta, gürültüyü sadece 79db seviyesine ve titreşimi minimuma düşürmektedir.

9 Serisindeki tüm forkliftlerde olduğu gibi, D25S-9 serisi de sürücüye daha da geniş bir görüş alanı sağlamak için tasarlanmıştır. Büyük, yuvarlak cam paneller ve konturlu kaporta tasarımı net bir ön, arka ve üst görüş sağlamakta olup, FFT geniş görüşlü direk seçeneği ile daha da iyi ön görüş sunmaktadır.

D25S-9'un kalbinde, endüstriyel araçlar için özel olarak tasarlanmış Doosan yapımı G2 dizel motor yer almaktadır. Düşük RPM'de yüksek tork sağlayarak, etkili bir şekilde iyileştirilmiş forklift hızlandırma, sürüş ve tırmanma performansı sağlar. Daha da önemlisi, doğası gereği çevreci olan G2 motor, Dizel

Partikül Filtresi (DPF) ile donatıldığında, Euro Stage V yönetmelikleriyle tamamen uyumludur. Normal çalışmada, DPF rejenerasyonu sürüş sırasında otomatik olarak gerçekleşerek, çalışma süresini en üst düzeye çıkarmakta ve kesintisiz çok yönlü performans sağlamaktadır. Yeni serinin önemli bir maliyet tasarrufu sağlayan standart özelliği, operatörün göreve en uygun performansı seçmesine olanak tanıyan çoklu tork işlevidir.

ECO modu, gereksiz hızlanmayı azaltarak yakıt tüketimini en aza indirmekte; yüksek mod, ağır hizmet işlerinin taleplerini karşılamak için güç çıkışını artırmakta ve Standart mod, verimi günlük görevlere uygun seviyelerde tutmaktadır. Doosan, motora ve servis alanlarına daha iyi erişilebilirlik ile bakım kolaylığını hesaba kattığından kaput açıklığı açısı 80°ye çıkarılmış olup, alet kullanmadan sökülebilen yan panel ve zemin plakası, önemli alanlara kolay erişim sağlamaktadır. Şanzıman yağı filtresi ve basınç kontrol portu, kolay inceleme ve bakım için
şanzımanın üstüne yerleştirilmiş olup, elektronik bileşenler kolaylık sağlamak için merkezileştirilmiştir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.