Ercan Premiks
Facebook Twitter

Agv Mobil Robot Yelpazesini Genişletiyor

ASTI Mobile Robotics, mobil robot yelpazesini hafif yüklerin taşınması ve hareketine yönelik Boxmovers adı verilen bir dizi araçla genişletiyor.
Bu haber 2021-04-11 01:28:17 eklenmiş ve 152 kez görüntülenmiştir.

 

Bu AGV'ler (Otomatik Kılavuzlu Araçlar), üretim akışları (küçük bileşenlerin montajı veya alt montajı gibi), hatta hammadde veya mamul beslemesi yapmak ve yardımcı malzemeleri taşımak için ideal olup, bunların tamamını bilgi analizini, kestirimci bakımı ve iyileştirilmiş hızlı karar alma sürecini göz önünde bulundurarak gerçekleştirmektedir.

Bu mobil robotlar, konteynerler, koliler, tekerlekli arabalar ve tepsiler gibi farklı yük türlerini her türlü aktarma istasyonundan farklı şekillerde otomatik olarak almak, bırakmak ve teslim etmek için tasarlanmış olup, bu işlemleri tek tek, istiflenmiş, çok seviyeli, zemin vb. farklı şekillerden yapmaktadır. Boxmover serisi,  farklı istasyonlarda sürekli malzeme tedarikini sağlarken üretkenliği ve güvenliği en üst düzeye çıkarmayı, süreleri iyileştirmeyi, karmaşık süreçleri yönetmeyi ve olası insan hatalarını ortadan kaldırmak ve maliyetleri ve süreyi azaltmak için akışın ve envanterin denetlemesine imkan vermektedir.

Boxmover serisinde üç farklı türde AGV türü mevcuttur. Bunlardan ilki lazer tarayıcı ile desteklenen yapılandırılabilir kaldırma fonksiyonu sayesinde farklı teslimat yüksekliklerinde 50 kg ağırlığa kadar paketleri otomatik olarak teslim edebilen proANT-L'dir. proANT-P ise aynı yüksekliğe monte edilmiş konveyörler, farklı tipte kutular ve ayrı veya istiflenmiş tepsiler arasında - aynı boyutlarda ve 200 kg'a kadar tamamen bağımsız bir malzeme tedariki sağlamaktadır. Üçüncü model olan proANT-F, 300 kg ağırlığa kadar farklı tipte konteynerleri doğrudan zeminden alarak taşımak için geliştirilmiştir.

Bu seri, farklı yüksekliklere sahip dar alanlarda malların taşınması ve depolanması için idealdir, zira alanı optimize etmek için son teknolojiyi, güvenilir, yüksek kaliteli bir çözüm kullanmaktadır. Bu AGV'ler, çok güvenli ve güvenilir olan ve toplam esneklik, dinamik rota planlaması, kolay kurulum ve operatörlerle güvenli ve işbirliğine dayalı etkileşime izin veren SLAM doğal navigasyon sayesinde mevcut altyapıda değişiklik gerektirmeden faaliyet gösterir.

Boxmovers, bilgi analizini basitleştirmek, bakım öngörüsünde bulunmak ve hızlı karar vermeyi iyileştirmek için akışları ve süreç optimizasyonunu gelişmiş akıllı bağlantı ve uzaktan veri izlenebilirliği aracılığıyla gerçek zamanlı olarak takip eder.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.