Ercan Premiks
Facebook Twitter

Ips,

İş makinaları, forklift, liman yükleyicileri ve personel yükselticileri grubunda toplam 13 marka için orijinal yedek parça tedariği sağladıklarını özellikle belirten IPS firmasının kurucusu Mithat Tanrıverdi “Sürekli olarak yedek parça stoklarını güçlendiriyor. Sipariş - Teslim sürecini hızlandırıyoruz.” dedi.
Bu haber 2021-04-11 01:06:16 eklenmiş ve 75 kez görüntülenmiştir.

 

Tanrıverdi, kendisi ile yaptığımız görüşmede IPS firması ve çalışmaları hakkında yönelttiğimiz soruları yanıtladı.

Öncelikle  kendinizden ve firmanızdan kuruluşundan bahsedebilirmisiniz?

Firmamız 2015 yılında iş makinası sektöründe yedek parça ithalatı yapmak üzere kuruldu. Amacımız sadece orijinal yedek parçaları daha uygun fiyatlarla müşterilerimize ulaştırmaktı. Ancak,  ilerleyen süreçte forklift ve liman yükleyicilerinin de parça ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir yapı içine girdik. geldiğimiz noktada, iş makinaları, forklift, liman yükleyicileri ve personel yükselticileri grubunda toplam 13 marka için yedek parça tedariği sağlıyoruz. bu süreçte ithalatını yaptığımız tüm parçaları tek tek inceleyerek, yurtiçinde ki imkanlarla üretilebilecek tüm parçalar içinde üretim zinciri kurmaya çalışıyoruz.

Sektöre  sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Tamamen orijinal yedek parça tedariği sağlamaya çalışıyoruz. Hizmet anlayışımız tek seferde müşterilerimizin sorunlarını çözmek ve maddi tüm kayıpları sıfıra indirmek. Bu sebeple kalite anlayışımız yüksek bir standartta. Ayrıca müşterilerimizin servis ihtiyaçlarını gidermek ve ürünlerin montaj esnasında yaşayabileceği sorunları gidermek için 3 bölge de kendi servis yapımızı kurduk.

Yedek parça ve iş makinası ve istif makinaları alanında yaptığınız yatırımlarla adınızdan sıkça söz  ettiriyorsunuz  bu yatırımlar hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

En büyük yatırımımız müşterilerimizin zihninde oluşacak IPS ile tüm sorunlarımızı çözebiliyoruz mottosudur. Bu noktada, sürekli olarak yedek parça stoklarımızı güçlendiriyoruz. Sipariş - Teslim sürecini hızlandırıyoruz. Şu anda ürün teslim sürecimiz 3 ila 14 gün arasında değişmektedir. Ayrıca merkezi lokasyonlarda servis ağımızı genişletip, tedarik ettiğimiz parçaların montajında yine IPS kalite standartlarında servis hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimizin maliyetlerini daha alt seviyelere çekmek için üretim hattımıza kısa sürelerde yeni ürünler ekliyoruz. Üretim yaptığımız tüm parçalar orijinal yedek parça kalitesinde olması için tüm çabamızı sarf ediyoruz.

IPS  olarak sektör  içerisinde farklılaşmak adına nasıl çalışmalar yapıyorsunuz? Bu bağlamda öne çıkan özellikleriniz neler? Potansiyel müşterileriniz  neden sizi tercih ediyor?

Biz çalıştığımız tüm müşterilerimizin makina kullanımı esnasın da ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Bu noktada, orjinal  yedek parça ihtiyacı, revizyon yapılması gerekli parçalar, servis ihtiyacı, üretilebilecek parça ihtiyacı, arıza anında makinaların çalışmaması durumunda yedek makina ihtiyacı gibi bir çok hizmeti aynı anda verebiliyoruz. böylelikle müşterimiz ihtiyacı halinde bir çok firma ile görüşmeden tek merkezden tüm sorunları çözebiliyor. Buda maliyet takibi ve maliyetlerin düşürülmesi noktasında müşterimize bir çok doneyi aynı anda sunmamızı sağlıyor.

Yaklaşık 1 yıldır  dünyayı  sarsan Covid 19 pandemisi  boyunca IPS nasıl çalışmalar yaptı ?

Biz tüm bu süreçte aksayan noktaları tespit ederek müşterilerimiz bu sorunları yaşamadan tedbirlerimizi almaya ve servis yedek parça ağımızı artırmaya çalıştık. bir çok nakliye seçenekleri üzerine çalışıp teslim sürelerinde yaşanabilecek aksamları bertaraf etmeye çalıştık. Aynı zamanda servis ağımıza yeni 3 bölge ekleyerek parça beklemeden onarım ve revizyonlarla ürün kullanım ömürlerini artırdık.

Pandemi süresince  kalitesiz ürünler sirkülasyon kazandı   sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nelerdir?

Bizimle çalışan müşterilerimiz ürün kalitesi noktasında hiç bir sorun yaşamadılar. Firmamızı yeni tanıyan ve işbirliği içine giren müşterilerimizde etkilenmediler. Pandemi sürecinde parça bulunabilirliğinin azalması düşük kalite yüksek fiyatla satış politikası izleyen firmalar için bir fırsat olmuş olabilir. Ancak bizim anlayışımız her durum ve koşulda sadece en kaliteli hizmeti müşteriye sunmaktır.

2020 gerek ciro gerek proje faaliyetler anlamında  nasıl geçti, hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2021 yılına düşünce  öngörüleriniz  nelerdir?

Daha çok noktada bulunmak, üretim gücümüzü arttırmak, lojistik noktasında zaman ve  maddi kayıpları minimuma indirmek ve en kısa sürede  yurt dışında yeni lokasyonlar kurarak ülkemiz adına  yeni bir markayı  dünyaya tanıtmak amacındayız.

internet ve sosyal ağlar ile ilgili çalışmalarınız  var mı?

Kurulduğumuzdan beri gerek web sayfamızda gerek SM hesaplarında paylaşımlar yapıyoruz  amacımız  daha fazla kitleye ulaşarak bilinirliliğimizi arttırmak

Geleceğe yönelik  plan ve projeleriniz nelerdir?

Kiralama sektöründe bulunmak istiyoruz. Şu anda bu noktada bir fizibilite çalışmamız  var.  ve yeni bölgeler ekleyerek Anadolu ya kadar  servis Ağımızı büyütmeyi  ve Teknisyen kadromuzu geliştirmek istiyoruz. Ayrıca EP  makina ile işbirliğimiz güçlenerek devam ediyor   İstanbul  ve Ankara bölge  bayisiyiz. 65 farklı ülkeye makina satışları  olan bir marka ile çalışmak   bizi de mutlu ediyor. EFl 302 li-ion forklift diesel performans ve diğer li-ion akülü  forklift modelleriyle pazarda popülerliğini gittikçe arttırıyor.  Önümüzdeki i 5 yıl içerisinde li-ıon teknolojiyi çok daha fazla konuşuyor olacağız gerek performans gerek maliyet olarak is hacmini çok ileriye  taşıyacağını  öngörüyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.