Ercan Premiks
Facebook Twitter

“Teknolojik gelişmeler kadar bizlerinde kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir.”

Huahe forklift’in Türkiye distribütörü ve kendi markaları olan ABS LIFT teleskopik forkliftin ithalatçı firması ABS İstif Makinaları Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. firmasının Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Öztüzün, “Forkliftlerdeki teknolojik gelişimleri çok daha net görebilmekteyiz. Tabi ki bu teknolojik gelişmeler çok verimli olabilse de servis – bakım konusunda bazı zorluklar yaşatmaktadır. Bu konuda özellikle personel sıkıntısı bu konudaki en hassas noktalardan birisidir.” dedi. Nihat Öztüzün, İkitelli O.S.B. Sefaköy sanayi Sitesindeki yeni taşındıkları işyerlerinde yaptığımız görüşmede sorularımızı cevapladı.
Bu haber 2021-02-16 16:26:12 eklenmiş ve 31 kez görüntülenmiştir.

 

Sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ben Nihat ÖZTÜZÜN, 29 yaşındayım aslen Gazian­tepliyim. Ailemin uzun yıllardır bu sektörde olmasından dolayı üniversite eğitimimi bu alanlara uygun olarak tamamladım. Sonrasında aile şirketimiz olan NİHAT ÖZTÜZÜN VE OĞULLARI firmasında çeşitli görevler alarak iş hayatına başlamış oldum. Babam Mehmet Ayhan ÖZTÜZÜN ve Amcam Mustafa Beyhan ÖZTÜZÜN iş hayatımda en büyük destekçilerim den birisidir. Ta­bii devam eden süreçte bazı uluslararası şirketlerde staj yaptım. Sonrasında grup şirketlerimizden olan ABS İSTİF MAKİNALA­RINDA çalışmaya başladım. Buradaki görevlerim ve sorumlu­luklarım zaman içerisinde arttı ve şuanda firma yönetim kurulu üyelerinden birisiyim.

ABS İstif Makinaları firması ve çalışmaları hakkında bilgi ve­ririmsiniz?

ABS istif makinaları bir Nihat Öztüzün ve Oğulları kuruluşudur. Firmanın kurulma amacı sektördeki dizel ve elektrikli Forklift, istif makinaları, depo ekipmanları ve makaslı platform gibi ürün­lerin taleplerini karşılamak adına 2016 Yılında kurularak faaliyet­lerine başlamıştır. Gerekli Araştırma geliştirmelerin yapılmasının ardından güvendiğimiz markaların Türkiye mümessilliklerini ala­rak sektördeki yerimizi almaya başladık. Bu süreçte Türkiye eko­nomisinin geçirdiği sancılı süreçte ürün seçimlerimizin doğru olması ve öz sermayemizin güçlü olmasından dolayı ABS İSTİF MAKİNALARI büyümeye devam etti. Tabii ki bu büyüme ailemizi de genişletmemize sebep oldu. Gerek bayilerimiz gerekse kendi bünyemizde olan çalışan personellerimiz ile birlikte emin adım­larla faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

ABS firmasının ürünleri hakkında bilgi veririmsiniz?

Ürünlerimizi ithal ederken ilk olarak bizlere ve çalışma anlayışı­mıza ve ahlakımıza uygun mu prensibini ilke edinerek yola çı­kıyoruz. Bu yüzden şuanda Dizel Forklift kanadında Türkiye tek distribütörü olduğumuz HUAHE markası ile devam ediyoruz. Tabii ki bu süreçte kendi markamız olan ABS LİFT için gerekli araştırma ve geliştirmeleri yaparak ABS LİFT Teleskopik Forklifti ithal etmeye başladık. Yüksek tonajlı Forklift, İstif makinaları ve depo ekipmanları konusunda HELI firması ile çalışmaya devam ediyoruz. Böylece müşterilerimizin ve pazarın ihtiyaçlarını gerek­tiği şekilde karşılamış oluyoruz.

Sektörün geleceği hangi yönde gelişmektedir bu konuda dü­şünceleriniz nelerdir?

Bugün Teknolojinin gelişmesi hemen her alanda kendisini iyiden iyiye hissettirmişken bizim sektörümüzde bu konuda etkilenen ve değişenler arasındadır. Özellikle elektrikli Forkliftlerdeki tekno­lojik gelişimleri çok daha net görebilmekteyiz. Tabi ki bu teknolo­jik gelişmeler çok verimli olabilse de servis – bakım konusunda bazı zorluklar yaşatmaktadır. Bu konuda özellikle personel sıkın­tısı bu konudaki en hassas noktalardan birisidir. Sektörümüzde ve ülkemizde bu konuda öncülük yapabilecek gelişmeler gör­mek istemekteyiz. Bana göre gücümüzün yetebileceği şekilde sektörü ve kullanıcıları yönlendirmek sürdürülebilir bir sonuç

doğuracaktır. Teknolojik gelişmeler kadar bizlerinde kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir.

Forklift sektöründeki yeni teknolojiler nelerdir ABS firması olarak 2021 yılında yeni bir ürün ithal etmeyi düşünüyor mu­sunuz?

Şuan dünya genelinde yaşanan pandemi nedeni ile sektörün ve pazarın gerekliliklerini okuyarak ithalatlarımıza devam etmek zo­rundayız. Tabi ki yeni ürün ve çeşitlilikleri için araştırmalarımız devam ediyor. İthal edip etmeme konusunda ilerleyen günlerin bizlere neler göstereceğini beklemekte fayda olacağını düşünü­yorum.

ABS firması olarak 2020 yılını nasıl geçirdiniz?

2020 yılı ne yazıktır ki dünyamıza ve ülkemize salgın hastalık ne­deni ile iyi gelmedi. Gerek Ailemizden gerekse Sektörümüzden insanları salgın hastalık nedeni ile kaybettik. Bu salgının birde ekonomik açıdan bakmamız gerekir ise herkeste olduğu gibi ABS İSTİF MAKİNALARI olumsuz etkilendi. Devletimizin almak zorunda kaldığı evden çıkmama yasakları ve kısıtlama kararla­rı bizlere araştırma geliştirme konusunda zaman kazandırmış oldu. Bu zorlu süreci kendi açımızdan yararlı geçirebilelim.

2021 yılından beklentileriniz ve projeleriniz nelerdir anlatır mısınız?

2021 yılının bir önceki yıldan daha güzel ve sağlıklı geçmesini temenni ediyoruz. Bu yıl geçen senelerde yapamadığımız yarım kalan faaliyetlerimize adım adım devam edeceğiz. Daha hızlı odaklanarak ve müşterilerimizin isteklerini hızlı cevaplayarak ba­şaralı bir yıl olması için daha çok çalışacağız.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.