Ercan Premiks
Facebook Twitter

Toyota, Material Handling Kazaların Azaltılmasına Odaklanmaya Devam Ediyor

Eurostat araştırmasına göre, Avrupa endüstrisinde meydana gelen büyük kazaların %10'u malzeme elleçleme ekipmanından kaynaklanıyor ve bu da güvenli ekipman üretimini Toyota Material Handling için bir öncelik haline getiriyor. Kazaların %80’inden fazlasında sorun forkliftin yanlış kullanılması; dolayısıyla, müşteriler arasında güvenlik kültürü ve farkındalığının arttırılması çok önemli.
Bu haber 2020-12-13 14:49:51 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

 

Toyota Material Handling Europe, on yıl boyunca tam destek vererek EU-OSHA kampanyalarının kampanya ortağı oldu.  Yeni 2020-2022 kampanyası “Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletiyor” işle ilgili kas ve iskelet sistemi bozuklukları (MSD’ler) ve bunların yönetilmesi ve riskin önlenmesine yönelik bir kültür oluşturulması konusunda farkındalık yaratıyor.

Toyota Material Handling Europe Başkanı ve CEO’su Ernesto Dominguez şunları söyledi: “Bizim için esnek olmak ve sadece yeni bir düşünce şeklini uygulamakla kalmayıp, aynı zamanda yeni zorlukların üstesinden gelecek bir tutum takınmak son derece önemli.  Böylece müşterilerimiz ve çalışanlarımızın sürekli değişen ihtiyaçlarına cevap verirken, güvenli ve sağlıklı kalmalarını sağlıyoruz”.

Kalite ve müşteri güvenliğinin en yüksek seviyeye çıkarılması Toyota Material Handling Europe’un birinci önceliği.  Şirket içinde güvenlik kültürü oluşturan şirket, kendi faaliyetleri ve müşterilerinin faaliyetlerindeki güvenlik konusunda bir fark yaratmayı amaçlıyor.  Çalışanlar ve müşteriler arasındaki diyaloğu devam ettiren ve en iyi uygulamalar konusunda fikir alışverişinde bulunan Toyota, işyerinde ve malzeme elleçleme endüstrisinde sıfır kaza oluşumuna katkıda bulunabiliyor.
Avrupa’da milyonlarca işçi işle ilgili kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına (MSD’ler) sahip.  Yeni Riskler konusunda yapılan 2019 Avrupa Şirketler Araştırmasına göre, sıklıkla karşılaşılan risk faktörleri arasında sürekli kol veya el hareketi ve insanların veya ağır yüklerin kaldırılması veya taşınması var.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.