Ercan Premiks
Facebook Twitter

Pyroban’dan Tüm Atex Bölgeleri İçin Yeni Red Ex Line Güvenlik Işığı

Güvenlik şirketi Pyroban, Bölge 1, 2, 21 ve 22 tehlikeli alanlarda kullanılan ATEX forkliftler için Red Ex Line™ patlamaya dayanıklı çevre ışıklarını piyasya sürdü. Kompakt, kolay takılan ışıklar her yaş ve markadan forkliftte kullanım için uygun.
Bu haber 2020-12-13 14:48:13 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

Pyroban Malzeme Elleçleme Satış Müdürü Darren Boiling, “Yayaların yanıcı maddeleri taşıyan forkliftlere yakın mesafede çalıştığı üretim veya depolama uygulamalarında, açık güvenlik etkileri söz konusu.  Red Ex Line, forklift etrafında çevre hattını işaretleyen bir uyarı sistemi ortaya koyarak bölgelere ayrılan tehlikeli alanlarda çalışan herkes için riskleri en aza indirgiyor.

IBC’ler veya yanıcı maddeler bulunan varillerin taşındığı depo koridorları veya geçiş bölgeleri gibi görüş açıklığının kısıtlı olduğu alanlardaki güvenliğin arttırılması için özellikle etkili” dedi ve sistemin kimyasallar, solventler, atıklar, boyalar, viski, gıda maddeleri ve diğer birçok ürünün depolandığı veya taşındığı uygulamalar için uygun olduğunu açıkladı.
Red Ex Line is ATEX* EX II 2G/D Bölge 1, 2, 21 ve 22 tehlikeli alanlardaki faaliyetler için uygun ve bu da onu yanıcı maddenin dökülmesi veya kazara açığa çıkması durumunda patlayıcı bir ortam meydana gelebilecek yerlerde kullanım açısından uygun hale getiriyor.

“Yeni Red Ex Line ışıklar herhangi bir ekipman üreticisine ait forklifte sahada kolaylıkla monte edilebilir” diyor Darren.  “Aynı zamanda, yeni Pyroban dönüştürücüler ile fabrikada monte edilmiş Red Ex Line ışıklar da temin edebiliriz.”
Kompakt Pyroban Red Ex Line çevre ışığı tehlikeli alanlardaki zorlu koşullar için üretilmiş ve 50.000 saatlik kullanım ömrüne ve pres döküm alüminyum yapının yanı sıra toz geçirmezlik (IP6X) özelliğine sahip.  Son derece kompakt ve -20 ila +40 santigrat derece ortam sıcaklıklarında kullanıma uygun olan her bir ışık bir 12-48V DC kaynağa bağlanabilir.

Red Ex Line, Pyroban’ın patlamaya dayanıklı mavi spot lambasın Blue Ex Spot’un piyasaya sürülmesinden sonra üretildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.