Ercan Premiks
Facebook Twitter

TCM,Motor Karşı Dengeli Forkliftlerini Piyasaya Sürüyor...

TCM, yeni FD 20-35 ve FD/FGE 40-55 Motor Karşı Dengeli Forkliftlerini piyasaya sürdü. Her iki forklift modeli de performanstan ödün vermeden EU Stage V emisyon düzenlemeleriyle uyumludur.
Bu haber 2020-10-17 01:09:55 eklenmiş ve 476 kez görüntülenmiştir.

 

Motor karşı dengeli forkliftler, CO2 emisyonlarını azaltmak ve operatör üretkenliğini artırmak için tasarlanmış olup, tamamı AB Stage V yönetmeliğini karşılamaktadır. Her operatör için en uygun çalışma ortamını yaratmak için esneklik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bunun sonucunda daha uzun vardiyalar sırasında yorgunluk azaltılarak genel verim ve performans artmıştır.

Operatör bölmesi, kolay erişim için üç noktadan erişim ve kısaltılmış basamak yüksekliği sunarken, geniş forklift zemini ve ‘zemine monte’ pedallar ek konfor sağlamaktadır.

Yeni modeller, operatörün optimum pozisyona ulaşmasını sağlayan tamamen ayarlanabilir koltuk özelliğine sahiptir. Grammer koltukta ayarlanabilir ileri ve geri hareket özelliği, arka minderde ilave yan destek ve farklı boylardaki operatörlere uyacak anti-cinch emniyet kemeri özellikleri standart olarak bulunmaktadır. Sık sık uzun vardiyalarda çalışan operatörler ek konfor ve destek sağlamak için isteğe bağlı tam süspansiyonlu koltuk mevcuttur.

Operatörlere hassasiyeti ve kontrolü artırmak için kolay kullanımlı kollar ve uzunluk / yükseklik ayarlı, isteğe bağlı parmak ucuyla kontrol edilen kolçak sayesinde zahmetsiz kontrolün keyfini çıkarın. Dahası, yenilikçi hafızalı yatar direksiyon kolonu 12 derecelik bir aralıkta sonsuz ayar imkanı sunmaktadır ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için operatör tarafından tercih edilen hızlı geçiş ayarları muhafaza etmektedir.

Son olarak, operatörler, iki ön LED çalışma lambası ve özel olarak tasarlanmış bir direk ile her yönde gelişmiş görüş sağlayan çok yönlü görüşün keyfini çıkarabilirler. Tepe korumasında enine çubukların olmaması görünürlüğü daha da arttırmaktadır. CO2 emisyonlarını azaltırken optimum verimliliğin tadını çıkarın

FD 20-35 ve FD/FGE 40-55, düşük emisyonlu bir dizel motor aracılığıyla maksimum performans sağlayan en son motor teknolojisine sahiptir. En yeni emisyon teknolojileri ile geliştirilen TCM’nin dizel ve LPG motorları, Avrupa Stage V emisyon düzenlemelerine uygun olup, daha temiz, daha ekonomik bir çalışma elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Yüksek basınçlı common rail yakıt enjeksiyon sistemi, dizel yakıtın optimum güç verimi ile temiz bir şekilde yanmasını sağlamaktadır. Egzoz gazı devridaim sistemi, zararlı emisyonları sınırlamak için soğutulduktan sonra egzoz gazını sisteme geri gönderirken, dizel oksidasyon katalizörü zararlı partikül şeklindeki maddeleri okside etmektedir.

Her iki forklift modeli de yatay çapraz akışlı soğutma sistemine sahip fan ve radyatör sistemi sayesinde serin ve sessiz bir motora sahiptir. Bu özellik motoru serin tutmaya ve en yüksek performansta çalıştırılmasına yardımcı olmaktadır. Oluklu tasarım, optimum ısı alışverişini sağlarken, alüminyum çekirdek korozyonu önlemeye yardımcı olmaktadır. Doğrudan tahrikli fan, gürültüyü ve gerekli bakımı azaltacak şekilde çalışmaktadır.

TCM’nin gelişmiş motor koruma sistemi, forkliftlerin en iyi şekilde çalışmasını sağlamaya ve forklift hasarını önlemeye yardımcı olarak gelecekteki onarım maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Forkliftin çalışması için hayati önem arz eden sıvıların kritik düzeylere düşmesi halinde, devir/dakika seviyeleri otomatik olarak düşürülecek ve operatör gösterge panelinde anında bir bildirim görüntülenecektir.

Hem FD 20-35 hem de FD / FGE 40-55, verimliliği daha da optimize etmek için yakıt tasarrufu moduna sahiptir. Gürültü seviyelerini azaltmak ve operatör deneyimini iyileştirmek amacıyla yakıt tüketimini % 18’e kadar azaltmak için ECO sürüş düğmesine basmanız yeterlidir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.