Ercan Premiks
Facebook Twitter

Güven Akü Yeni İş Yerine Taşındı

Güney Bölgesinde uzun yıllardan beri hizmet veren Güven Akü firması, Adana Doğu Sanayi Sitesinde mülkiyetini satın aldığı yeni iş yerine taşındı. 600 m2 kullanım olan yeni iş yerinde müşterilerine daha etkili bir hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen firma sahibi Hasan Koca, Güney bölgesinde Yiğit akü firmasının yetkili satış ve servis hizmetlerini yürütüyor.
Bu haber 2020-10-17 01:02:14 eklenmiş ve 459 kez görüntülenmiştir.

 

Yeni iş yerinde kendisi ile yaptığımız görüşmede Hasan Koca, “İstifleme sektöründeki akülü ekipman kullanıcıları için traksiyoner aküleri, daha da fazla önem arz eden noktaya gelmektedir. Yılda 10.000 adet üzerinde forklift ve depo içi ekipman satışının yapıldığı Türkiye Forklift ve İstif makinaları sektöründe satılan araçların yarısına yakınının akülü olduğunu ve bu araçların, Türkiye deki en büyük işletmelerden en küçük işletmelere kadar giriş yaptığını düşündüğümüzde ve traksiyoner akü maliyetlerinin, akülü araç satıcıları ve son kullanıcılar için yüksekliğini de göz önünde bulundurduğumuzda, traksiyoner akülerin yada diğer bir deyişle traksiyoner akülerin kullanım ömürlerinin ve performanslarının, satıcılar ve işletmeler (kullanıcılar) için  neden  fazlası  ile  önemli  noktaya geldiğini daha iyi anlayabiliriz.” diye  konuştu.

Akülü Forklift ve İstif makinaları satışının hızlı artışı üretici firmaları Türkiye genelinde kullanıcılara daha hızlı hizmet vermeleri için bölgelerde yetkili satıcı ve servis hizmetleri görevi yapan firmalarla iş birliğine girmelerini sağlıyor.

Bu servislerden biriside Adana'da faaliyet gösteren GÜVEN AKÜ firması. Hasan Koca,tarafından kurulan firma uzun yıllardan beri Güney ve Güney doğu illerinde Traksiyoner akü kullanıcılarına hizmet veriyor.

Hasan Koca,  Akünün temizliği, sadece dış görünüş için değil aynı zamanda kazaların (akü patlamaları), hasarların önlenmesi (patlama sonucu aküde ve çevresinde oluşan zararlar), ve akü ömrümün kısalmasını engellemek için de gerekli olduğunu ve Akülerle birlikte, akü kasası, kasa alt tepsisi ve izolatör (kasa ile akü hücreleri arasındaki yalıtkan malzeme) gibi parçalarında temizlenmesi, iletken parçalarla toprak arasında gerekli izolasyon seviyesinin korunması için gerekli olduğunu belirtiyor.

4 servis aracı ile hizmet

Hasan Koca, kaliteli ve seri hizmet verebilmek için 4 adet servis aracı ile günün 24 saatinde görev başında olduklarını  belirterek bu hizmetlerinin karşılığı olarak Bölgede bir çok kuruluş tarafından aranan bir firma olduklarının altını çizerek kullanıcılara Traksiyoner akülerin bakımının zamanında yapılmasını önererek şu tavsiyelerde bulundu.

"Her şarjdan sonra mutlaka akü suları kontrol edilmelidir, suyu eksilmiş ise safsu ilave edilmelidir, haftada bir genel bakımı ve temizliği yapılmalıdır, akü tam şarj olmadan şarjdan çıkarılmamalıdır, akü tam deşarj olmadan şarja takılmamalıdır, 24 saat içerisinde bir defadan fazla şarj edilmemelidir sıcak sökülür takılırsa akü dinlenmez ise kapasitesi düşer, Kullanma talimatlarına mutlaka uyulmalı  aksi takdirde akü garanti dışı kalır, En az yılda bir defa yıllık akü bakımını aksatmadan yaptırınız bu bakım aracın yağ, filtre yakıt sistemi bakımı gibidir bu bakım akünün ömrünü uzatır,  performansını  arttırır, yedek akü kullanan firmalar makina üzerinde şarj etmemelidir. Kısacası akü güvenli ellere bırakılmalı en ufak bir sorunda 7/24 servisimiz aranmalıdır"

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.