Ercan Premiks
Facebook Twitter

STILL’in Karşı Dengeli Forklift Kategorisinde IFOY Zaferi

Bu yılki IFOY Ödülü’nün (Uluslararası Intralojitik ve Yılın Forklifti) kazananları ilk kez, devam eden korona krizi nedeniyle video aracılığıyla çevrimiçi olarak açıklandı. 3,5 tona kadar Karşı Dengeli Foklift kategorisindeki prestijli ödül bir kez daha RX 60-25 / 35 elektrikli forklift ile STILL’e verildi.
Bu haber 2020-10-17 00:45:17 eklenmiş ve 43 kez görüntülenmiştir.

 

Uluslararası jürinin konuyla ilgili olarak vardığı sonuç; “RX 60-25 modelinin yüksek performanslı versiyonu ile STILL bu segmentteki elektrikli forklift ölçütlerini belirliyor. Bir elektrikli forklift daha önce hiç bu kadar verimli olmamıştı.

Buna düşük gürültü, esneklik, dizel veya gaza kıyasla daha düşük elektrik maliyetleri, kolay işletme, daha az bakım ve çok öngörülebilir kullanım avantajlarını ekleyin. Bir içten yanmalı motor katili için tüm kriterler böylelikle bir araya geldi” şeklinde oldu.

2,5 ila 3,5 t ağırlık sınıfındaki bu yeni elektrikli forklift ile STILL, yanmalı motorlu forkliftlere ciddi bir alternatif sunuyor. Jüri üyeleri özellikle RX 60’ın 25 kW pompa motoru tarafından üretilen kaldırma hızından etkilendi. Yüksüz durumda 66 cm/s’den fazla bir hız ölçen test ekibi “Bu değer sınıfında bir rekor” değerlendirmesini yaptı.

Bununla birlikte, STILL RX 60-25 / 35, test edilen hızlanma, sürüş ve kaldırma kombinasyonunda da yeni standartları belirledi. Bu testte sekiz saatte 363 paletlik bir verim elde etti. Jüri, “Ölçülen verimliliğin bir IFOY testinde hiç bu kadar yüksek olmadığı” sonucuna varmıştır.

STILL Yönetim Kurulu Başkanı Henry Puhl, ödülü şirketinin sürekli yüksek yenilikçi performansının bir kanıtı olarak görüyor ve nunu şu sözleriyle dile getiriyor: “RX 60-25/35’e pek çok geliştirme çalışması ve bilgi birikimi kattık. Sonuç olarak uluslararası karşılaştırmalara karşı koyan ve muazzam performans yelpazesi ile yanmalı motorlu forkliftlerden daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip bir forklift elde ettik. Uluslararası forklift uzmanlarından oluşan jürinin, 2020 IFOY Ödülü’nü bize vererek çalışmalarımızı onurlandırmasından çok memnuniyet duyuyorum.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.