Ercan Premiks
Facebook Twitter

Dijital Taşımacılık Platformu Saloodo! Türk Pazarında

Bölgesel genişlemesini sürdüren lojistik girişimi Saloodo!, dijital yük taşıma platformunu Türkiye’de faaliyete geçirdi. Kullanıcı dostu ve sezgisel özelliklere sahip dijital çözüm ilk olarak 2017’de Almanya’da kullanıma sunuldu ve halihazırda Hollanda ve Polonya’nın da aralarında olduğu çeşitli Avrupa ülkelerinde kullanılıyor.
Bu haber 2020-10-17 00:40:39 eklenmiş ve 68 kez görüntülenmiştir.

 

Bir Deutsche Post DHL Group iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren girişim Avrupa’nın yanı sıra Ortadoğu ve Sahra Altı Afrika’da da kullanıma sunulmuştu. Türkiye’nin coğrafi ve kültürel olarak Avrupa ile Asya arasında bir köprü teşkil etmesinde olduğu gibi Saloodo! da nakliyecileri ve yük sahiplerini hem güvenli hem de şeffaf gönderim sözleşmeleri ile dijital bir pazar yerinde bir araya getiriyor. Saloodo! Genel Müdürü Antje Huber, Orta Doğu ve Afrika kıtasına başarıyla giriş yaptıktan sonra stratejik büyümelerini Türkiye’ye adım atarak sürdürdüklerini söyledi. Huber;

“Asya, Çin ve Hindistan’ın küresel seviyede büyümeye etkileri ile her geçen gün ekonomik olarak bölgesel önemini artırıyor. Asya’nın kapısı olarak tanımlayabileceğimiz ve akıllı lojistik çözümlerine olan talebin düzenli olarak arttığı Türkiye de Saloodo! için stratejik bir pazar. Lojistiğin akıllı ve dijital hale geldiği bir dünya vizyonumuz doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla bu yenilikçi çözümümüzü daha fazla pazarda hayata geçirme heyecanı içindeyiz” dedi.

Dinamik Taşıma Fiyatlama Hesaplayıcısı, Teslimat Tekliflerini Daha Rekabetçi Hale Getirme İmkânı Tanıyor

Verilen bilgiye göre, Saloodo! taşımacılara günlük iş rutinlerini daha kolay ve verimli hale getiren yenilikçi işlevler de kazandırıyor. Gerçek zamanlı verilere ve özel olarak geliştirilen algoritmalara dayanan dinamik taşıma fiyatlama hesaplayıcısı taşımacılara teslimat tekliflerini daha rekabetçi hale getirme imkânını tanıyor. Platform halihazırda 35’in üzerinde ülkede 30 binden fazla yük sahibi ve 12 binden fazla taşımacıya hizmet veriyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.