Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yeni NexSys ‘Blok’ Aküleri Düşük Tahrik Güçlü Uygulamaları Optimize Ediyor

EnerSys’in en yeni NexSys 12V aküleri sayesinde küçük makineler de artık İnce Plaka Saf Kurşun (TPPL) teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanabilir. Hem NexSys CORE hem de NexSys PURE bloklar, küçük AGV türleri dahil olmak üzere düşük tahrik güçlü uygulamalar için optimize edilmiştir. Bloklar gıda üretimi, gıda lojistiği, kimyasal madde ve ilaç gibi sektörler için idealdir.
Bu haber 2020-10-17 00:39:09 eklenmiş ve 457 kez görüntülenmiştir.

 

İnce Plaka Saf Kurşun (TPPL) teknolojisi ile üretilen NexSys Aküler, daha yüksek güç yoğunluğu ve daha fazla verimlilik için daha fazla plaka yüzey alanına sahiptir. Yüksek enerji verimi ve 24 saatte % 160’a kadar kapasite sağlayan NexSys aküler, geleneksel kurşun asit akülerin yarısından daha kısa sürede daha uzun ömür ve tam şarj sağlamaktadır. Elde edilmek istenen sonuç, üretkenliği artırmak ve toplam sahip olma maliyetini (TCO) düşürmektir. TPPL teknolojisi ile akülere su eklemesi yapılmasına gerek kalmazken, neredeyse sıfır emisyon salımları sayesinde hassas ortamlar için uygundur.

NexSys blok aküler, düşük tahrik güçlü uygulamalar için olağanüstü performans ve esneklik sağlayarak, küçük, otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV’ler) için ideal seçim haline getirmektedir. Hızla büyüyen bu sektörlerde akülere  yönelik performans talepleri yoğunlaşmaktadır.

Fırsat şarjı için ideal olan NexSys blok aküler, yer destek ekiplerine uçuşlar arasında ilave şarj esnekliği sunarak havaalanı Yer Destek Ekipmanı (GSE) uygulamalarında güçlü avantajlar sağlamaktadır.NexSys CORE blok aküler , TPPL teknolojisini temel alan orijinal varyanttır. NexSys CORE aküler , gün içinde sık sık şarj etme fırsatı sayesinde, nominal kapasitesinin % 100’üne eşdeğer bir enerji çıkışı sağlayabilir ve düşük ila orta düzeydeki uygulamalar için idealdir.NexSys PURE 12 volt blok aküler , enerji verimliliği, şarj esnekliği ve uzun ömür avantajlarını daha da öteye taşımaktadır. Aktif malzeme formülasyonları, sülfatlaşmayı azaltan, yüzey alanını ve gözenekliliği artıran, iç direnci düşüren ve hızlı şarj ve olağanüstü kısmi şarj durumu (PSoC) döngü performansı sağlayan karbon ilavesiyle geliştirilmiştir.

Hızlı şarj, olağanüstü PSoC döngü performansı ve % 160 enerji çıkışı, birden çok fırsat şarjı imkanıyla iki vardiyalı ve hatta üç vardiyalı çalışmayı mümkün kılar. Akü  ömrü,% 60 deşarj derinliğinde (DoD) 1.500 döngü olup sığ DoD’de daha uzundur. NexSys PURE bloklar,% 60’tan daha derin deşarjların önlenmesi koşuluyla, yoğun (orta - ağır hizmet) uygulamalarda enerji tüketimini, akü  değişimlerini ve dolayısıyla toplam sahip olma maliyetini önemli ölçüde azaltacaktır.

NexSys akülerinin su takviyesi gerektirmeden ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen çalışması sayesinde zamandan daha fazla tasarruf edilmektedir. Dahası, gazlanma minimumdur ve güvenli sızdırmazlık ile asit dökülmesi önlenir. Bu, ilgili işletme giderleriyle birlikte bir şarj odası ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve bunun yerine akülerin doğrudan operasyon alanında şarj edilmesine izin vermektedir.

TPPL aküler , daha fazla güç sağlamak için sulu veya jel aküden çok daha yüksek yoğunlukta paketlenebilen son derece ince kurşun plakalara sahiptir. Kurşunun saflığı, üstün enerji verimliliğinin bir başka anahtarıdır ve elektrolitleri emici cam mat (AGM) seperatörler sayesinde güvenli bir şekilde tutulmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.