Ercan Premiks
Facebook Twitter

Fronius, Selectiva akü şarj cihazlarıyla kurşun-asit aküleri için koruyucu bir hızlı şarj ve ara şarj imkanı sunmaktadır

Power Charging: Daha fazla güç, daha yüksek esneklik
Bu haber 2020-10-17 00:27:19 eklenmiş ve 430 kez görüntülenmiştir.

 

Birçok işletme, verilen aradan sonra tekrar faaliyete geçti. Elektrikli koridor taşıma araçları işleten şirketler için bu durum daha uzun kullanım süreleri ve traksiyoner aküleri için daha kısa şarj süreleri anlamına gelmektedir. Power Charging opsiyonu sayesinde artık kurşun-asit akülerinde düşük bir akü seviyesi hızlı veya ara şarj işlemiyle kısa süre içinde yükseltilebilmektedir.

Mevcut durum, şirketleri farklı yönlerden zorlamaktadır. Birçoğunda verilen aradan sonra faaliyetler yine hızla başlamıştır. Çalışma ve şarj süreleri kısa sürede değiştiği için esneklik aranmaktadır. Bu durum, kurşun-asit aküleri kullananları özellikle zorlamaktadır. Şarj süreleri genelde sekiz saattir. Yedek aküler ve bunun için gerekli altyapı ise yüksek satın alma maliyetleri ve ek olarak günlük işletimde ek uğraşlar anlamına gelmektedir.

Ara şarj işlemi artık çok kolay

Fronius, yeni Selectiva 4.0 şarj cihazı jenerasyonu sayesinde kurşun-asit akülerini en kısa sürede enerjiyle doldurmak için yenilikçi bir çözüm sunuyor: Power Charging opsiyonunu sayesinde, yüzde 30'da olan şarj seviyesi üç saatten daha kısa bir sürede yüzde 80'e çıkartılabilmektedir. Böylelikle geçici aşırı yüklenmelerin veya çoklu vardiyaya geçiş dönemlerinin sorunsuzca ve herhangi bir ilave manuel uğraş olmadan üstesinden gelinebilmektedir.

Daha fazla verim ve esneklik

İki vardiya arasında, aküleri şarj etmek için genelde çok az zaman kalır. Power Charging opsiyonu, kurşun-asit aküleri için de kolay ve etkili bir ara şarj yöntemi sunmaktadır. Bu sayede traksiyoner akülerin arada şarj edilmesi için çoğunlukla mola süreleri de yeterli olmaktadır. Böylelikle de örneğin vardiya sonuna kısa süre kala akünün değiştirilmesine gerek kalmamaktadır. Forkliftin 2 saat daha kullanılabilmesi için 30 dakikalık bir şarj süresi bile yeterli gelebilmektedir.

Aşırı ısınma olmadan hızlı ve güvenli şarj

Hızlı ve güvenli bir şarj işlemi, sıcaklık sensörü ile denetim sayesinde elde edilmektedir. Kullanıcılar Power Charging opsiyonu sayesinde Forklift filolarını en üst kullanılabilirlik seviyesinde kullanabilmekte ve aynı zamanda masraflarını optimize edebilmektedir. Selectiva şarj cihazları, farklı boyut, gerilim veya kapasiteye sahip kurşun-asit-akülerini şarj etmektedir. Bu sayede gruplandırma kolaylaşmakta, kullanım hataları da azalmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.