Ercan Premiks
Facebook Twitter

Fronius Energy Hub, Dış Mekanda Akü Şarjına İmkan Tanıyor

Akü üreticisi Fronius, dış mekan uygulamaları için esnek ve mobil bir şarj istasyonu olan Fronius Energy Hub’ı piyasaya sürüyor. Bu şarj merkezi elektrikli forklift operatörlerinin, traksiyoner aküleri dış mekanda hızlı ve kolayca şarj etmesine imkan vererek, depoda değerli bir alan tasarrufu sağlarken, eş zamanlı olarak güvenliği arttırmaktadır.
Bu haber 2020-08-09 01:48:08 eklenmiş ve 484 kez görüntülenmiştir.

 

Beklenmedik kapasite darboğazları, depoda artan alan ihtiyacı ve güvenlik ve yangın önleme gereksinimleri, lojistik yöneticilerinin şarj altyapılarını dışarıya taşımayı seçmelerinin nedenlerinden sadece birkaçıdır. Elektrikli forkliftlerin şarj alanları ve istasyonları çok yer kaplamakta olup, ayrıca sigorta kuralları nedeniyle kapalı alanlarda traksiyoner akülerinin şarj edilmesinin yasaklandığı veya kurşun asit ve lityum iyon akülerin çalışmasıyla ilgili katı gereksinimlerin olduğu durumlar da mevcuttur.

Buradaki zorluk, binanın dışındaki akü ve şarj cihazlarını hava ve aşırı sıcaklıklardan korumanın yanı sıra forkliftler için kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için pratik bir yol bulmaktır.

“Bu mobil dış mekan şarj istasyonu kullanıma hazır olarak sağlanır ve her yere kolayca kurulabilir” şeklinde konuşan Perfect Charging Proje İşleri Müdürü Ewald Berger şu şekilde devam etti. “Müşteri açısından tek ihtiyaç, bir miktar boş alan ve bir güç bağlantısıdır. Diğer her şeyle biz ilgileniyoruz. ” Güçlendirilmiş tabanı sayesinde, 80 Voltluk ağır aküler bile güvenle çıkarılabilmektedir.

Talep edilmesi halinde Fronius Energy Hub, enerji maliyetlerini daha da azaltmak için bir Fronius fotovoltaik sistemi ve invertörlerle kombine edilebilmektedir.

Fronius Energy Hub fabrika çıkışı versiyonu standartlara uyumlu havalandırma ile donatılmıştır. Bu havalandırma saatte birkaç yüz metreküp havayı devridaim etmektedir. Sistemin hava ısı eşanjörü sayesinde ılık hava mafhaza içerisinde kalabilmektedir. Berger bunu “Bu nedenle traksiyoner aküleri şarj etmek için enerji tasarruflu havalandırmanın yanında ideal sıcaklıkları sağlıyoruz” sözleriyle açıklamaktadır

Lityum Aküleri Güvenle Şarj Edin

Fronius Energy Hub, EN 62485 şarj istasyonu yönetmeliklerine uygundur ve Deutsches Institut für Bautechnik’in (DIBT) onay gereksinimlerini karşılamaktadır. Sistem, belirli yangın önleme gereksinimleri için REI 90 yangın dayanımı özelliği ile de sipariş edilebilir. Ayrıca oksihidrojen oluşumuna neden olabilecek şekilde hidrojen konsantrasyonunun çok yükselmesi halinde şarj sistemini otomatik olarak kapatan egzoz havası ve izleme sensörü gibi çok sayıda akıllı fonksiyonu bulunmaktadır.

Dış mekanlarda bile en soğuk akünün hızlı şekilde tanımlanması

Mahfazanın dışındaki isteğe bağlı LED şerit, her bir pilin şarj durumunu açıkça göstermekte olup, bu şekilde çalışanı sezgisel olarak en uzun süre tamamen şarj edilmiş ve zaten soğumuş olan pile yönlendirir. Konuyu “Bu, forklift sürücüsünün kapılar kapalıyken bile hangi aküyü seçeceğine hızlı ve kolay bir şekilde karar verebileceği anlamına geliyor,” sözleriyle açıklayan Berger şu şekilde devam etmektedir: “Bu şekilde tüm pil havuzunun kullanımı optimize edilmekte olup, Fronius Ri şarj işlemi ile birlikte pillerin kullanım ömrünü yüzde 15’e kadar uzamaktadır.”

Fronius Energy Hub çeşitli boyutlarda mevcuttur ve müşterinin gereksinimlerine göre yapılandırılabilmektedir. Berger sözlerini “Bu sayede müşterilerimize en yüksek katma değerli en iyi çözümü sunabilmekteyiz” şeklinde noktaladı. Forklift operatörleri, depolarında katma değerli faaliyetler için kullanabilecekleri daha fazla alandan yararlanırlar.

Buna ek olarak, esnek dış mekan şarj istasyonu, asgari mesafeler, havalandırma ve yangın önleme açısından şarj altyapısı için katı gereklilikleri karşılamaya yönelik akıllı bir alternatiftir. Bu nedenle Fronius Energy Hub, intralojistik şarj süreçlerini daha verimli ve sürdürülebilir hale getirme açısından önemli bir katkı yapmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.