Ercan Premiks
Facebook Twitter

Linde’den Truck Call Uygulaması

Linde Material Handling’in Truck Call uygulaması, işletmelerin normal bir çalışma hayatına geri dönmelerine yardımcı olurken aynı zamanda korona ile ilgili hijyen yönetmeliklerine uymalarına yardımcı olmaktadır: Uygulama, lojistik personeli arasındaki kişisel teması azaltmaya yardımcı olmak için endüstriyel forkliftlere yönelik taşıma siparişlerinin cep telefonu aracılığıyla dijital olarak verilmesini sağlamaktadır. Müşterilerini bu yeni çalışma biçimine uyum sağlama konusunda destekleyen Linde, uygulamayı altı ay boyunca ücretsiz olarak test etme şansı sunmaktadır.
Bu haber 2020-08-09 01:46:56 eklenmiş ve 566 kez görüntülenmiştir.

 

Günümüzün kuralı fiziksel mesafe. Bu aynı zamanda çalışanların sağlığını ve güvenliğini mümkün olan en iyi şekilde korumayı amaçlayan değiştirilmiş çalışma uygulamaları gerektirmektedir. “Tüm şirketlerin, karantina sınırlamaları ve temas yasakları kalktığında ve ekonomik hayat kademeli olarak “normale döndüğünde” mümkün olan en yüksek fiziksel mesafeyi muhafaza etmeleri için neler yapacaklarını düşünmeleri gerekmektedir” şeklinde açıklama yapan Linde Material Handling Dijital Ürünleri Kıdemli Müdürü Marietta Landsmann şu şekilde devam etti: Uzaktan süreç kontrol teknolojileri bu bağlamda hayati bir rol oynayabilir.

Truck Call uygulaması, Uber gibi modern taksi uygulamalarına benzer şekilde çalışmakta olup; bir kişi işi kabul edene kadar şirketteki tüm sürücülere ürün alma talebi gönderilmektedir.

Forklift operatörü çağrısı aynı prensibe göre çalışmaktadır. Uygulama, nakliye siparişlerinin verilmesini önemli ölçüde kolaylaştırmakta ve filo yöneticileri ile sürücüler arasındaki iletişimi hızlandırmaktadır. Ve aralarında kişisel iletişime gerek kalmadan bunu uzaktan gerçekleştirmektedir. Bunun nedeni, vardiya amirlerinin nakliye emirlerini akıllı telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından sisteme iş için aciliyet seviyesi ile birlikte girebilmeleridir.

Uygulama daha sonra isteği gerçekleştirebilecek tüm sürücüleri bilgilendirir. Bir sürücü çevrimiçi sipariş kabul ederse, söz konusu sipariş sistemden kaybolur ve iş tamamlandığında vardiya amiri bildirim alır.

Hem Microsoft hem de Apple cihazlar için geliştirilen hibrit uygulama Google Play Store’dan indirilebilir durumdadır ve kayıttan hemen sonra web tarayıcısı üzerinden veya doğrudan uygulamada kullanıma hazırdır. 1 Mayıs ile 31 Temmuz arasında ilk kez kayıt yaptıran hem yeni hem de mevcut müşteriler uygulamayı altı ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilirler.

Ücretsiz test süresi bittikten sonra uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorlarsa web portalından kaydolabilirler. Bu teklifle müşterilerimizin normale dönmesini kolaylaştırıyoruz ve aynı zamanda süreçlerinin daha verimli, dijital bir organizasyonuna doğru onları destekliyoruz.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.