Ercan Premiks
Facebook Twitter

Türkiye’nin En Büyük Forklift Showroom’u Açıldı

İstanbul İstif Makinaları firması tarafından Esenyurt’ta Akçaburgaz sanayi bölgesinde yer alan TEM34 İş merkezi projesi içerisinde hizmete giren Türkiye’nin en büyük Profesyonel Showroom’u Toplamda 2000m2 kapalı 1000m2 açık alanı bulunuyor.
Bu haber 2020-08-09 01:26:13 eklenmiş ve 66 kez görüntülenmiştir.

 

Firma Genel Müdürü Murat Dillice bu yeni oluşum hakkındaki sorularımızı cevapladı.

İstanbul İstif Makinaları firmasını bize anlatırmısınız?

Firmamız 2003 yılında kurulmuştur. İstanbul ve Trakya Bölgesi ağırlıklı olmak üzere hizmet vermektedir. Forklift ve depo ekipmanlarının satış, servis, kiralama, 2.el hizmetlerini sağlamaktadır.  Kuruluştan itibaren 10 yıl Temsa Komatsu bayiliği yapmıştır. 7 yıldan beri de STILL bayiliği yapmaktadır. Çorlu ve İstanbulda toplam 3 şube ve yaklaşık 70 personel ile hizmet vermektedir.

5 yıldır kesintisiz olarak Türk Hava Yolları havalimanı kargo birimlerine hizmet sunmakta, 6 havalimanında atölye ve personeli ile kuruma ait tüm forklift ve depo ekipmanlarına satış ve servis hizmeti vermektedir.

Yeni işyerinizin yatırımı, kuruluş süreci  ve yapılandırması hakkında kısa bir bilgi verirmisiniz?

Firmamızın Çorlu ve İkitellide bulunan şubelerinin yanı sıra Hadımköy’de showroom ve satış ofisi bulunmaktaydı. Geçtiğimiz yılın sonunda Hadımköy şubemizi büyütmek ve servis alanı eklemek amacıyla bir yatırımda bulunduk. Toplamda 2000m2 kapalı 1000m2 açık alanı bulunan TEM34 İş merkezi projesi içerisinde giriş katta bir alan teşkil ettik. Proje Esenyurt’ta Akçaburgaz sanayi bölgesinde yer almaktadır. Bu alanı tamamen forklift işine modern bir anlayış getirecek şekilde projelendirdik. Otomotiv ve fuar standardında  bir forklift showroomu dizayn ettik. Bu kısımda sıfır ve 2.el 100’den fazla forklift ve depo ekipmanı profesyonelce sergileniyor. Ofis, toplantı ve sunum odalarıyla hizmet veriliyor. Bunun yanında tüm fonksiyonlarıyla tam teşekküllü bir forklift atölyesi de yer alıyor. Bu proje ile sektörde ve bölgemizde önemli bir boşluğu doldurduğumuzu ve sektörde yeni bir standart oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tüm müşterilerimizi ve sektörle ilgili herkesi davet ediyoruz.

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verirmisiniz?

Ürünlerimiz forklift ve depo ekipmanları ve bunların tamamlayıcı ürünleridir. STILL bayiliğimiz çerçevesinde STILL markalı tüm ürünleri sunuyoruz. Akülü forkliftler, hybrid dizel forkliftler, akülü transpalet ve istif makineleri, reach truck, dar koridor istif, sipariş toplayıcı, çekici vs. Bunun yanında ekonomik seri Çin üretimi dizel forklift satışı da yapıyoruz. Bunların yanında traksiyoner akü,  lityum akü ve yüksek frekanslı redresörle ilgili de bayiliklerimiz bulunuyor. Forklift ataşmanlarıyla ilgili de her markadan her tipte stoklu çalışıyoruz.

2.el konusunda yaklaşık 5 yıldır profesyonel hizmet sunuyoruz. Still Revizyon Merkezi olarak başlayan 2.el faaliyetimiz zaman içerisinde daha da ilerleyerek profesyonelleşti. Avrupa standartlarında hazırlanmış garantili altın paket ürünler sunuyoruz. 2.el internet sitemiz de bu ürünleri de sergiliyoruz

 

 

İstanbul İstif makinaları Firması 2020 yılının ilk yarısını nasıl geçirdi bu konuda  bilgi verirmisiniz?

 

Firmamız 2019 yılını çok başarılı şekilde kapattı. 2019 yılında STILL den 2 ödül aldık. En çok satış yapan bayi ödülü aldık. 2020 yılına da bu anlayışla başladık. İlk çeyrek de aynı doğrultuda gerçekleşti. Daha sonra pandemi sürecine girdik ve Nisan Mayıs aylarını nispeten daha durgun geçirdik. Haziran ayındaki normalleşme süreci ile tekrar bir ivme kazandık ve son yılların en iyi yaz aylarını geçiriyoruz. Şu an itibariyle 2020 yılı hedeflerimizi şimdiden tamamladık. Daha iyisi için gayret gösteriyoruz.

Her üreticinin uzmanlaşmış ve çok iddialı olduğu bir ürünü vardır. Size sorsam  Bayiliğini yaptığınız ürünlerden en fazla satılan  hangi ürününüzü söylersiniz?

STILL zaten pazarı domine eden ürün gamı sunuyor. Biz de bundan faydalanıyoruz. Spesifik örnek vermek gerekirse bu yıl en çok RX20 yeni seri akülü forklift sattık, bunun yanında depo ekipmanları çok ilgi gördü. Ama en önemli farklılık lityum akü de. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl çok sayıda lityum akülü ürün sattık ve kiraladık.

Firma olarak ileriye dönük projelerinizden bahsedermisiniz?

 

Önümüzdeki dönemden itibaren ürün çeşitliliğimizi arttırıp, sergilenebilir stok konusuna daha fazla eğileceğiz. Tamamlayıcı ürünler konusunda bazı çalışmalarımız var. Ayrıca e-ticaret ve e-marketing alanında yatırımlarımız ve sürprizlerimiz olacak.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.