Ercan Premiks
Facebook Twitter

Palfinger iki yeni modeli tanıttı

Palfinger, 60tm segmentinde iki yeni vinç modeli olan PK 55.002 TEC 5 ve PK 58.002 TEC 7'yi tanıttı.
Bu haber 2020-05-25 01:37:28 eklenmiş ve 566 kez görüntülenmiştir.

 

Her iki vinç de fly jib sayesinde 33.7 metre yüksekliğe erişebilmektedir. PK 55.002 TEC 5 için maksimum kaldırma momenti 53.1tm, PK 58.002 TEC 7 için ise 55.5tm'dir.

Vinç Ürün Yönetimi Sorumlusu Michale Völker “PK 55.002 TEC 5 ve PK 58.002 TEC 7 vinç modelleri 55-60tm segmentinde tamamen yeni bir tasarımı temsil ediyor. Bu hem çelik konstrüksiyon hem de elektronik için geçerli, ”şeklinde açıklama yapmaktadır.

TEC serisinin tamamı fonksiyonel bir tasarıma sahiptir. Vinç sütunu ve ana bom üzerinden geçen dahili hortum kılavuzu, mekanik hasara ve hava koşullarına karşı gelişmiş koruma sağlar. TEC vinçleri, fly jib modunda tam kaldırma gücünün kullanımı için Dual Power Systems, TEC 5 için DPS-Plus ve TEC 7 için DPS-C ve HPSC-Plus modülleri ile her durumda daha iyi bir stabilite için LOAD, GEOM ve FSTAB HPSC-Plus modülleri gibi çeşitli özelliklere ve konfor işlevlerine sahiptir.

Mekanik uzatman ekipmanları artık sadece fly jib üzerinde değil, aynı zamanda TEC vincin kendisinde de mevcuttur. Bunlar, MEXT fonksiyonu ile birlikte aşırı yük koruma sistemine entegre edilebilmektedir. Palfinger'e göre, “Bu PK 58.002 TEC 7'nin günlük işlerinde optimum performans elde etmesini sağlamaktadır".

Yeni vinç modelleri için E, F ve G uzantılarında PJ150 ve PJ090 olmak üzere iki P adet profil fly jib mevcuttur. Palfinger konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmaktadır: “PK 58.002 TEC 7 F, PJ150 E ile birlikte olağanüstü performans elde ediyor. Bu, vinç operatörünün kısmen DPS-C sayesinde 20 metrenin üzerindeki yüksekliklere 1 tondan daha fazla ağırlıkları kaldırmasına izin veriyor. Çokgen profilin (P-profili) hafif tasarımı, düşük ölü ağırlığına rağmen uzatma bom sisteminin bom ucuna kadar çok sabit kalmasını sağlamakta, böylece yapısal veya inşaat mühendisliği bölümlerinde veya hassasiyet ve inceliğin gerekli olduğu şehir merkezlerinde işin daha verimli ve güvenli bir şekilde tamamlamak için kullanılabilmektedir.”

Bu modellerde ayrıca mafsal bomu ve ana bom ile ana bom ve vinç kolonu arasındaki özel bağlantı sayesinde vincin kaldırma gücünü artıran çift bağlantılı bir sistem olan Power Link Plus bulunmaktadır. Mafsal bomu 15° 'ye kadar ekstra uzama yapabilmektedir ve vinç operatörüne PK 55.002 TEC 5 ve PK 58.002 TEC 7 ile daha da fazla potansiyel uygulama sunmaktadır.

TEC 7 modelindeki 'Tartım' fonksiyonu ile vinç operatörleri yükü doğrudan vincin üzerinde tartabilir, böylece tam olarak nerede kaldırabileceklerini bilirler. Bu, forklifiti hareket ettirme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için zaman kazandırmaktadır. Ayrıca son on tartım işlemini otomatik olarak kaydetmekte ve toplayabilmektedir.

TEC üürn grubunda, geri dönüş yağı kullanım sistemi verimliliği artırmak için manuel olarak açılıp kapatılabilmektedir.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.