Ercan Premiks
Facebook Twitter

SGC-250, nükleer santralde mesaiye başladı

Dünyanın en büyük vinci olan Sarens SGC-250, İngiltere'deki Hinkley Point C nükleer güç istasyonundaki ilk büyük kaldırmasını tamamladı.
Bu haber 2020-03-07 23:49:13 eklenmiş ve 34 kez görüntülenmiştir.

 

Bu, SGC-250'nin önümüzdeki dört yıl boyunca üstlenici Bylor ve proje sahibi EDF / NNB adına gerçekleştireceği 700'den fazla kaldırma serisinin ilki. Yükler prekast beton elemanlardan boru kesitlerine, çelik halkalara ve 10 ila 1.600 ton ağırlığındaki makine ekipmanlara kadar değişecek.

SGC-250 ayrıca her birimin çelik muhafaza astarının ve kubbesinin beş ana parçasını kaldıracak. Konuya ilişkin yapılan açıklamada SGC-250 için zor iş kavramı olmadığı belirtilerek şu ifadeler aktarıldı:  “SGC-250, müşterilerin kaldırma ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlandı.

SGC-250’nin bir kaldırma konumundan diğerine tam olarak hizalı bir şekilde taşınabilmesi, onu küresel ağır kaldırma endüstrisindeki en eşsiz vinçlerden biri haline getirir. SGC-250, gemi ve karayolu ile Hinkley’e gitti. Vinç için bileşenlerin yarısı gemi ile Avonmouth limanına ulaştı, kalanı ise karayolu ile taşındı. Yaklaşık 400 kamyon, SGC-250 modüllerini sahaya taşıdı ve mürettebat devasa vinci 10 haftalık sınırlı bir zaman dilimi boyunca monte etmek için çalıştı.”

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.