Ercan Premiks
Facebook Twitter

Combilift Yeke Kolu IMHX'de Nod Ödülünü Kazandı

İrlanda merkezli öncü forklift üreticisi Combilift, Eylül ayının son haftasında IMHX fuarı sırasında gerçekleştirilen Endüstriyel Tasarım Design4Safety Ödülleri'nde BITA tarafından finalistlerden biri olarak seçildi.
Bu haber 2019-10-31 11:10:16 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Combilift'in tüm akülü modellerinde bulunan, patentli benzersiz, çok pozisyonlu yeke kolu jüriyi etkileyen ürün oldu. Bu yeke, dar koridorlarda ürünleri verimli bir şekilde alınıp yerleştirilmesine imkan verirken, operatör ve yoğun üretim tesislerinde olduğu gibi, yakın mesafede forkliftlerin faaliyet gösterdiği yerlerde bulunan personel için azami emniyeti sağlamak için tasarlanmıştır.

Forkliftin soluna veya sağına döndürülebilmesi sayesinde arka tekerleğin şasiye paralel olarak basmalı bir anahtarla rotasyonuna ve tekrar geri gelmesine imkan vermektedir. Operatörün, forkliftin arka kısmı yerine yan tarafında olması sayesinde dar koridorlarda çalışırken mümkün olan en emniyetli pozisyonda olması sağlanır. Bu sayede operatörün forklift ile raf arasında ezilmesi veya sıkışması riski azaltılmış olur. Direğin arkasından bakılmak zorunda olmaması sayesinde görüş hattı engellenmeyerek, daha fazla farkındalık ve bu sayede daha fazla emniyet için yükün, çatalların ve etrafın görülmesi garanti altına alınmaktadır. Yeke kolu ayrıca arka tekerlek konumunu her zaman net bir şekilde gösteren bir monitör içermektedir.

Çok pozisyonlu yeke kolunu içeren modeller  Combilift'in, IMHX fuarında 18 numaralı Salonda L125 etrafında yer alan dört standından birinde sergilendi.Bunlar arasında Combi-WR istifleme aracı ve çok yönlü karşılığı olan Combi-WR4, Comdi-CS karşı dengeli istifleyici grubu ve bu yılki FLTA ödüllerinde Emniyet Kategorisinde birinciliği kazanan Combi-PPT elektrikli transpalet yer aldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.