Ercan Premiks
Facebook Twitter

Güçlü bir Büyüme Kaydeden JCB İhtiyat Çağrısında Bulundu

JCB, 2018 yılında küresel inşaat ekipmanları ve tarım makineleri pazarlarının güçlü kalması nedeniyle ciro, makine satışları ve kazançlar açısından yeni bir rekor kırdığını açıkladı. Yıllık rakamlarını açıklayan Staffordshire merkezli JCB, 2018 yılındaki satış cirosunun % 22 artarak 4.1 milyar £ 'a (2017: 3.35 milyar £), makine satış adedinin ise 96.246'ya (2017: 75.693) yükseldiğini ortaya koydu. FAVÖK bazında kazançlar % 31 artarak 447 milyon £'a yükselmiştir (2017: 341 milyon £).
Bu haber 2019-10-31 11:09:35 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.

JCB CEO'su Graeme Macdonald konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında  şunları söyledi: “Küresel inşaat ekipmanları pazarının %18 büyüyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bilyon makineye ulaştığı 2018 yılı JCB için oldukça güçlü bir yıl oldu. JCB, geçen yıla kıyasla satış gelirini %22 arttırmak suretiyle büyük bir başarı elde ederek bu büyümenin de önüne geçti. Ancak özellikle Orta Doğu, Türkiye, Latin Amerika ve Hindistan başta olmak üzere birçok pazarın bu yıl yumuşamasıyla bu büyüme şimdilik durdu. JCB'nin gelecekteki uzun vadeli büyüme fırsatlarından yararlanmaya hazır olmasını sağlamak için yeni ürün geliştirme ve yeni üretim kapasitesi konusunda stratejik yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.”

JCB Yönetim Kurulu Başkanı Lord Bamford ise şöyle konuştu: “2018 yılında küresel pazarlardaki büyümenin devam etmesi sayesinde JCB üretimi yeni zirvelere ulaştı. Gelecek yıl kutlayacağımız 75'inci yıldönümümüze yaklaşırken, inovasyonun temposu durmadan devam ediyor. Yakın zamandaki ürün lansmanları, özellikle JCB'nin elektrikli mini ekskavatörü, inşaat sektöründe, özellikle kentsel şantiyelerdeki sıfır emisyonlu veya ultra düşük emisyonlu ekipmanlara yönelik artan talebi karşılamada şirketi güçlü bir konuma sokmaktadır."

Hindistan, 2018 yılında JCB'nin en büyük pazarı olmaya devam etti. JCB India 40. yıldönümü olan bu yıl, şirketin 2020'de açılması planlanan Gujarat tesisine yapmış olduğu 65 milyon £'luk yeni yatırımla birlikte geldi. JCB ayrıca, 2019 sonbaharında açılacak olan Uttoxeter, Staffordshire tesisindeki makinelerine kabin üretmek için yeni bir fabrikaya 50 milyon £ yatırım yapıyor. JCB'nin 11'i Birleşik Krallıkta olmak üzere dünya genelinde 22 fabrikası bulunmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.