Ercan Premiks
Facebook Twitter

HAULOTTE SATIŞLARI DAHA DAR BİR PAZARDA YÜKSELİŞTE

Fransız ekipman üreticisi Haulotte, mobil yüksek çalışma platformu (MEWP) pazarındaki yavaşlamaya rağmen, 2019'un ilk yarısında satışlarında % 18 artış kaydetti.
Bu haber 2019-10-31 11:04:51 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

Şirketin en güncel rakamlarına göre 2018 in aynı döneminde 253.3 milyon EUR (227 milyon USD) olan gelirler 305.8 milyon EUR (336 milyon USD) seviyesine çıkmıştır.

Birkaç yıl süren güçlü bir büyümenin ardından küresel MEWP pazarı 2019'un ilk yarısında yavaşlama işaretleri gösterirken; özellikle, Kuzey Amerika dönem boyunca gerilemiş ve Avrupa bir önceki yıla göre genel olarak sabit kalmıştır.

Bu bağlamda Haulotte, faaliyet raporuna göre şimdiye kadarki en yüksek faaliyet seviyesini kaydederek mükemmel bir ticari performans göstermiştir.

Önceki altı aylık dönemdeki sonuçlara paralel olarak Avrupa bölgesi pazarlarının çoğunda % 20'lik satış büyümesini sürdürmeye devam etmiştir. Asya Pasifik Bölgesi'ndeki satışlar, Çin ve Avustralya’daki iyi satış performanslarının etkisiyle dönem boyunca % 21 artış göstermiştir. Latin Amerika'da grubun işlerinde 2018'e kıyasla hafi (% -2) bir gerileme meydana gelmiş olup, sadece Brezilya'da büyüme kaydedilmiştir. Kuzey Amerika'da, iskele konusunda sürdürülebilir bir faaliyet seviyesinin geri gelmesiyle satışlar % 16 artmıştır.

Satış büyümesi, ekipman satışlarından kaynaklanmaya devam etmekte olup yılın ilk yarısında % 20 artış göstermiştir. Hizmet alanında % 3 ve kiralık ürün alanında % 22 büyüme elde gerçekleşmiştir.

Piyasadaki yavaşlamaya rağmen Haulotte, 2019 yılı için yıllık hedeflerinin satış ve cari faaliyet gelirlerinde (kur kazançları ve kayıpları hariç) % 10'luk bir büyüme olduğunu doğruladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.