Ercan Premiks
Facebook Twitter

QİBLA LASTİK İYİ DEĞİL DAHA İYİSİ İÇİN…

HIZIR AKSOY “İNOVATİF DÜŞÜNCE BAŞARININ ANAHTARIDIR” İstanbul’da Hızır Aksoy ve Nejdet Sarısoy tarafından kurulan QİBLA Lastik firması Çin’in en büyük üretici firmalarından ATLAPEX, Hong Kong menşeli QİYU ve BKT firmasının üretmiş olduğu LIFTMAX LM 81 radyal lastiklerinin Türkiye bayiliğini üstlendi.
Bu haber 2019-10-31 09:08:45 eklenmiş ve 107 kez görüntülenmiştir.

Bu yeni gelişme ile ilgili bilgisine başvurduğumuz QİBLA lastik firmasının kurucusu Hızır Aksoy “Distribütörlüklerimizle herkesin önde bildiği “Srilanka malı kaliteli” algısını yıkmayı hedefliyoruz. Risk alarak Çin firmalarıyla anlaşıp  performans ve kalite testlerimizin olumlu sonuçlarıyla müşteri-lerimize kaliteli ürün sunmanın peşin-deyiz.” diye konuştu. Aksoy, kendisine yönelttiğimiz soruları cevapladı.

Kişisel olarak sizi tanıyabilirmiyiz?

1974 yılı Rize doğumluyum. Yüksek eğitimimi Almanya’ da tamamladım. Hem Türkiye hemde Almanya da ticaretle uğraşıyorum. Yedek parça, endüstriyel lastik, iş makinaları ve inşaat sektöründe uzun yıllar tecrübe edinerek çalışma faaliyetlerimi sürdürüyorum. Evli ve 2 çocuk sahibiyim.

QİBLA firmasının kuruluşu hakkında bilgi verirmisiniz ?

Qibla Endüstriyel Lastik Haziran 2019’ da sektöre inovatif bakış açısını öngören bir kuruluştur. Ben ve sektörün başarılı isim-lerinden kurucu ortağım Nejdet Sarısoy’ un 30 yılı aşan tecrübelerimizi teknolojik faaliyetlere entegre ederek yola çıkış kararı aldık.

Firmanız endüstriyel lastik sınıfında hangi markaların distribütörü veya ithalatçısıdır?

Müşterilerin ihtiyaçlarını ve kullanım koşul-larını ön planda tutarak  Çin’ in en büyük üretici firmalarından ATLAPEX’ in tüm ürün gamının Türkiye temsilciliğini aldık. Forklift lastiğinin yanı sıra makaslı Plat-form, iş makinaları ve teleskopik iş makina-ları lastiklerinin distribütörlüğünü almış bulunuyoruz. Alanında yine kalitesine güvenerek (Hong Kong menşei TONG CHAO firmsının QİYU) markasının da Türkiye distribütörüyüz TONG CHAO firmasının üretimi olan tren raylarının geçişlerinde kullanılan Kauçuk Palet distribütörlüğünü de ekledik. Ülkemizde tanı-nan BKT firmasının üretmiş olduğu LIFTMAX LM 81 radial havalı lastiğin Türkiye’de  tek  satıcısıyız.

Distribütörü/ithalatçısı olduğunuz markaların yarattığı farktan bahseder misiniz?

Distribütörlüklerimizle herkesin önde bildiği Srilanka malı kaliteli algısını yıkmayı hedefliyoruz. Risk alarak Çin firmalarıyla anlaşıp  performans ve kalite testlerimizin olumlu sonuçlarıyla müşterilerimize kali-teli ürün sunmanın peşindeyiz. Sektörde alternatifi olmayan MICHELIN XZM’ ye alternatif olarak LIFTMAX LM 81 radial havalı lastiği stoklarımıza alarak radial lastiğin yeni adını belirledik.

Hizmet stratejinizden bahsedermisiniz?

Bayi kanalı flo ve perakende olarak  3’e ayırıyoruz. Sektörümüzde alışılagelinmiş’ in dışında teknolojik ortamda da destek sağlıyoruz. Böylece müşterilerimiz her-hangi bir ürün için plasiyer, temsilci arama-dan satış sitemizde ürünün stok ve fiyat bilgisine sahip olup alarak istediği adrese sevkini gerçekleştirebilecek.

Türkiye forklift lastikleri piyasası hak-kında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Döviz istikrarsızlıklarından önce sektörel olarak kaliteyi yükseğe taşıma arzusu vardı. Fakat elde olmayan döviz artışlarının maliyetleri tetiklemesiyle Ekonomik lastik talebini yükseltti. Dolayısıyla sektörde faaliyet gösterirken imkanları karşılaya-bilme öngörüsünde olunmalı. Qibla firması olarak kaliteli lastiği müşterilerimize uygun fiyatlarla da sunmanın arzusun-dayız.

Qibla Firması olarak ileriye yönelik projelerinizden bahsedermisiniz ?

Her zaman İnovatif hizmet sunmanın peşindeyiz. Sektör tecrübelerimizin bize gösterdiği eksiklikleri Qibla adıyla kitle-mize sunmayı sadece ürün satmak değil satış sonrası destekler, teknolojiyle enteg-re olan hizmetlerimizle öncü olmayı hedef-liyoruz. Online projelerimizi daha da geliş-tirerek 2020 ve takip eden yıllarda hızlı erişilebilirlik, kolay ürün satın alma, görsel seçim, cari işlemler gibi hizmetlerin aksiyonundayız.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.