Ercan Premiks
Facebook Twitter

ENSOL AKÜ VE FRONIUS REDRESÖR ÜRÜNLERİ İLE LI-ION AVANTAJLARINA SAHİP OLABİLİRİSİNİZ.

Merkezi İstanbul’da bulunan Merlin Enerji Sistemleri firması ENSOL ve FRONIUS Redrsör ürünleri ile Marka ve model bağımsız olarak eski ve yeni tüm markalar için Li-Ion avantajlarına sahip olmanızı sağlıyor.
Bu haber 2019-10-31 09:04:28 eklenmiş ve 90 kez görüntülenmiştir.

Merlin Enerji Sistemleri İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında, İzmir Manisa bölgesinde satış, servis ve danışmanlık hizmetleri ile yeni teknolojileri kullanıcıların ayağına getirdi.

EnSol ürünleri, Li-FePO4 ( Lityum Demir Fosfat ) hücreleri sayesinde CE Stana Germany ve TüV onay belgeleri ile tüm fabrikalarda güvenle kullanılabilmektedir. İstenilen her ölçü ve kapasitedeki aküyü eski/yeni tüm makinalara uygulayabilmektedir.

TAMAMEN BAKIMSIZ ve ÇEVRE DOSTU ( SU EKLEME, TAŞMA, KAYNAMA, ASİT, KURŞUN YOK )

Kurşun Asit akülerde, operasyon maliyetleri ve kullanma riskleri yüksektir.

Lityum aküler, bu masrafları ve riskleri TAMAMEN ortadan kaldırabilmektedir.

Akü değişim süreleri en büyük gizli maliyet kalemlerinden biridir. Vardiya başına 20 -30 dk ile ayda 10-15 saat operatör ve makine kullanım saatini meşgul etmektedir.

Akü ve Forklift kullanım süresinde, binlerce defa, değişim işleminde oluşabilen kazalar ile maddi hasarlar ve yaralanma riskleri artmaktadır.

HER ORTAMDA ŞARJ İMKANI ile AKÜ ODASI YATIRIMI GEREKTİRMEZ

Aküler en fazla 2 saat içinde şarj edilebilmektedir. Ara şarjlar her fırsatta ve her alanda yapılabilir. Tüm ara şarjlar, yemek mola, bekleme vs 5-10 dk bile olsa, aksine tavsiye edilir. Garanti süresine etkisi olmadığı gibi, faydalı akü ömrü ve performans artacaktır.

Hidrojen yayılım riski, asit, kaynama taşma problemleri oluşmadığı için akü odası yatırımı ( havalandırma, soğutma vs ) gerekli değildir. Cep telefonu ve bilgisayar pilleri gibi, güvenle her alanda şarj edilebilir.

FAYDALI AKÜ ÖMRÜNDE %100 ARTIŞ

Faydalı Akü ömrü Kurşun Asit akülere göre en az iki katıdır. EnSol ekonomik akü ömrü 8-10 yıl aralığında beklenmektedir. Bu sürenin sonunda istenirse tüm hücreler makul bir maliyetle değiştirilerek tekrar %100 kapasiteye getirmek de mümkündür. Kiralama projelerinde süre uzadıkça artan ana maliyet kalemi akü tamirleri ile yeni akü satın alma ihtiyacı ortadan kalkabilir.

Akü değişim darbeleri ve asit hasarları olmaması sayesinde, makine verimi ve temizliği ile, makinaların 2.el değerinde ciddi bir artış sağlamaktadır. Ayrıca, makine üzerindeki değerli elektronik kart arızalarının ana sorumlusu olan gerilim/akım dengesizliği ortadan kalkmaktadır.

%35’e VARAN ELEKTRİK TASARRUFU

Akülü Forkliftler Dizel’e göre çok daha verimlidir. Ancak, gerçek elektrik tüketimlerini ölçmek kolay olmadığı için genelde kullanıcılar karşılaştırmalı testler ile, sağlanabilecek ek tasarrufa vakit ayıramıyorlar… Ancak, bağımsız denetim firmaları, demo ve test çalışmaları ile bu konuyu birkaç günde ispatlayabiliyoruz…

Örneğin, Elektrik tüketiminde %35’e varan düşüş sağlayarak, 2-3 ton forklift ve 2-3 vardiya için günde 75kW’a varan enerji tasarrufu ile ayda 50-100 Euro aralığında avantaj yaratabilmektedir.

ENSOL İLE ÖZEL PROJE ÇÖZÜMLERİ

EnSol soğuk hava depoları, aşırı sıcak ortamlar ve Ex-Proof uygulamalar için sağladığı yenilikçi çözümler ile eski tip aküler ile yaşanan problemleri ortadan kaldırabilmektedir. Merlin, sağladığı danışmanlık hizmetleri ile bütçe ve proje aşamasında destek sağlamaktadır.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.