Ercan Premiks
Facebook Twitter

PLATFORMDER YENİ YÖNETİMİ ANKARA’DA ÖNEMLİ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ!

Platformder Yeni Yönetim Kurulu 01 – 02 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara’da önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler esnasın Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, KOSGEB ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlıklarına önemli ziyaretler gerçekleştirdiler.
Bu haber 2019-09-11 09:15:16 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Ankara’da ilk ziyaretini Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştiren Platformder Yönetimi, Personel Yükseltici Platform operatörlüğü konusunda yaşanan problemleri ve sektörün taleplerini yazılı olarak Şube Müdürü Sayın Ahmet Şivan AKDAĞ vasıtasıyla Genel Müdürlüğe ilettiler. Programda ikinci ziyareti Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne yapan Platformder, 2018 yılında göreve atanan Genel Müdür Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında Genel Müdüre Personel Yükseltici Platformların ders olarak müfredata eklenmesi, motorlu araçlar alanında gelişen teknolojiler doğrultusunda bir zümre toplantısı yapılarak müfredatların yeniden gözden geçirilmesi, eğiticinin eğitimi konularında taleplerini ilettiler.

Programın ilk gününde son olarak KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet AKDAĞ’ı ziyaret eden Platformder, Personel Yükseltici Platform sektörünün KOSGEB desteklerinden daha fazla yararlanması adına taleplerini Sayın Akdağ’a ilettiler. Sayın Akdağ, sektörün taleplerini değerlendirerek gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade ettiler.

Platformder yönetimi son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı İSGÜM İş Ekipmanları bölümüyle ortak çalışmalar yürütmek maksadıyla çalışma ziyaretinde bulundular.

PLATFORMDER, Yönetim Kurulu Başkanı Servet AYHAN, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olan İSGÜM ile   iş birliğine giderek uygun ekipman kullanımlarını yaygınlaştırmayı istediklerini belirtti. Bu bağlamda 8 Ağustos’ta Yükseltilebilen Seyyar İş Platformlarının Periyodik Kontrolleriyle ilgili bir çalıştayın düzenleneceğini, yine   İSGÜM başta olmak üzere ve ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının da katılımı ile 24 Ekim’de özellikle iş güvenliği uzmanlarına yönelik bir seminer düzenleneceğini söyledi.

İSGÜM Başkanı Erol TEKÇE İSGÜM olarak, iş ekipmanlarının kullanımı ve periyodik kontrolleri ile ilgili yetkili kurum olduklarını ve bu alanda sektörün liderliğini yapan STK’ dan biri olan PLATFORMDER yönetimiyle ortak çalışmalarda bulunmaktan ve onların sahanın temsilcisi olması noktasında destek olmaktan mutluluk duyacaklarını ve her türlü iş birliğinden yana olduklarını söyledi.

Program İSGÜM ziyaretinin ardından tamamlandı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.