Ercan Premiks
Facebook Twitter

UniCarrier, Toplama Sürecinin Dur-Kalk Tuşuna Basmayı Hedefliyor

UniCarriers, yeni sipariş toplayıcı ürün gamını tanıttı. Firma yetkilileri; geliştirilmiş tasarımı ve birçok teknolojik güncellemesi sayesinde yeni sipariş toplama araçlarının, sektörde giderek artan verimlilik ve etkinlik taleplerini karşılayabileceğinden emin. 1200 ila 2500 kilogram yüklere uyumlu dört model, hâlihazırda piyasaya sürülmüş durumda.
Bu haber 2019-07-03 12:36:31 eklenmiş ve 171 kez görüntülenmiştir.

Depolarda toplama işlemi sırasında sipariş toplama araçları, 300’den fazla kez dur-kalk yapar ve sayısız kez çalışmayı aksatan kesintiler yaşanır. Bu, bir vardiya süreci boyunca inanılmaz zaman kaybına neden olur. Oysa lojistik sektöründe, verimlilik ihtiyacı sürekli artmaktadır. Bu olumsuzlukları asgari düzeyde tutmak için UniCarriers, yeni O-serisini geliştirdi. Temmuz ayından başlayarak dünya çapındaki istifleme makinası üreticilerine OLP, OEP, OLH ve OH adlı dört yeni model sipariş toplayıcı, yükleme platformlu ve Ergolift donanımlı ve donanımsız olarak sunuluyor. Sonbaharda da yeni modellerin tanıtımı yapılacak.

Ani Hızlanma ve Son Sürat Etkisi Hız Sağlayacak

Yeni düşük seviye sipariş toplama aracın kilit özelliklerinden biri ani hızlanma teknolojisine sahip olması. Hâlihazırda kullanımda olan modellerde var olan hızlanma düğmesine artık ihtiyaç kalmıyor. Böylelikle sürücü, biner binmez aracı ivmelendirebiliyor. Sürücünün komutlarına gecikme olmadan karşılık verebilen O-serisi, konvansiyonel sipariş toplama araçlarına göre önemli ölçüde zamandan tasarruf sağlıyor. Yeni araçlar, ayrıca son sürat etkisi teknoloji ile de son sürate daha hızlı bir şekilde ulaşıyor. Gerekli gördüğünde bu süreci daha da kısaltmak için sürücü, eş zamanlı olarak ivmelenme düğmesine basarak azami sürate saniyeler içinde ulaşabiliyor.

İnce Hesaplanmış Ergonomik Tasarım

Taşıma ve istifleme sürecindeki verimlilik, depo elemanlarının hızıyla belirlenir. Bu yüzde çalışmanın uygun ve ergonomik koşullarda gerçekleştirilmesi hayati öneme sahiptir. Yeni serinin çok ayrıntılı düşünülmüş tasarıma sahip parçaları işlerin hızlı ve esnek bir şekilde yürütülmesine yardımcı olur. Eğimli köşeleri ve yeni 3D içeri girişi ile sürücü platformuna giriş, pratik ve güvenlidir.

Operatör bölmesinin tabanı, sektör standartlarından daha düşük olarak yalnızca 123 milimetre yüksekliğindedir. Araca günde 300 kez inip binen bir sürücü için basamağın birkaç milimetre bile kısa olması, yorgunluğu önemli ölçüde azaltan bir faktördür. Mükemmel sönümleme sistemi ve iyi kavrama sağlayan taban yüzeyi ile eşsiz platform tasarımı, sürücünün hareket kabiliyetini sınırlamadığı gibi destekler. Ayrıca yeni sipariş toplama aracının arka yüzeyinde katlanabilir koltuk bulunmaktadır. Rahat X-kontrol direksiyon, sürücünün kasılma riskini düşürür ve geri geri giderken boynunu aşırı şekilde döndürme mecburiyetini ortadan kaldırır. Bu geliştirmeler, UniCarriers’in tipik ergonomik tasarım özelliklerinden yalnızca birkaçıdır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.