Ercan Premiks
Facebook Twitter

Forklift Yedek Parça Piyasasında Yeni Bir firma GLOBAL PART SOURCE

Türkiye Forklift yedek parça piyasasında adı yeni ama yöneticileri oldukça tecrübeli olan bir firma adından oldukça söz ettirmeyi başardı. GPS Global Makine Yedek Parça San.Tic.Ltd.şti.(GLOBAL PART SOURCE) İstanbul Tuzla’daki işyerlerinde forklift sektörü ve ihtiyaç sahiplerine geniş ürün çeşitleri ile hizmet vermeye devam ediyor.
Bu haber 2019-07-03 12:23:09 eklenmiş ve 143 kez görüntülenmiştir.

 “Forklift sektöründe uzun yıllar edinmiş olduğumuz tecrübeyi piyasanın talepleri ile harmanladığımız firmamızda günümüz forklift sektörünün ihtiyacı olan hizmeti; güleryüz, samimiyet, müşteri ihtiyaçlarını doğru anlayan, çözüm odaklı, prensipli çalışma ile müşterilerimize daima ihtiyaç duydukları ürünleri ; dinamik , ürününün arkasın da durarak ve kaliteli hizmet ile sunmayı hedefleyen bir firma olmak için yola çıktık” diye konuşan firma Genel Müdürü Nuran Aşıkhan, Material Handling Dergisinin kendisine yönelttiği soruları cevapladı.

Sizi tanıyabilir miyiz?

İstanbul Üniversitesi Makine Müh. Bölümü mezunuyum, evliyim, 10 yaşında bir oğlum var. İş hayatına 1992 yılında  satış elemanı olarak başladım, uzun yıllar sektöründe lider firmaların satış departmanı, kredi kontrol, müşteri hizmetleri ve yönetim kadrolarında görev yaptım. 2005 yılında forklift sektörüne tamamen tesadüf eseri girdim. Yabancı dilimi geliştirmek amacıyla son çalıştığım firmadan ayrıldıktan sonra İngiltere’ye gittim, bir süre orada kaldıktan sonra Türkiye’ye geri döndüm.

Sektöre ne zaman adım attınız, hangi firmalarda ne gibi görevlerde bulundunuz ?

2005 yılında Formak Forklif Pazarlama firmasının Dragos’taki yerinde Satış Sonrası Hizmetler ve Yedek Parça bölümü için işe girdim, bir süre sonra firma grup şirketlerinin yedek parça satışını tek bir firma üzerinde topladı ve yedek parça satışını tek firma üzerinden yapma kararı aldı bunun üzerine Forklift İstif Yedek Parça piyasada bilinen adıyla ‘’EUROPART’’ firmasında çalışmaya başladım. Doğum iznine ayrıldığım dönemde Belçika firması olan TVH firması Europart firmasını satın alınca doğum iznim bittikten bir hafta sonra bu firmanın İkitelli şubesinde çalışmaya başladım. 2014 yılında Tuzla şubesinin açılması ile birlikte Şube Sorumlusu olarak Tuzla şubesine geçtim. 2018 yılında yabancı dilimi geliştirmek amacıyla firmadan kendi isteğimle ayrıldım.

Global Part Source hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?

Forklift sektöründe uzun yıllar edinmiş olduğumuz tecrübeyi piyasanın talepleri ile harmanladığımız firmamızda günümüz forklift sektörünün ihtiyacı olan hizmeti; güleryüz, samimiyet, müşteri ihtiyaçlarını doğru anlayan, çözüm odaklı, prensipli çalışma ile müşterilerimize daima ihtiyaç duydukları ürünleri ; dinamik , ürününün arkasın da durarak ve kaliteli hizmet ile sunmayı hedefleyen bir firma olmak için yola çıktık.

Ürün gruplarımız arasında piyasada yoğun bulunan motorların rektifiye parçaları, yan ürünleri, marş motorları, devridaimler, radyatörler, radyatör hortumları, gaz ve el fren telleri , v.s. satışını

yaptığımız ürünlerin bir kısmını teşkil ediyor, bunların yanı sıra forklift çatalları, çatal kılıfları, vites ve sinyal kolları, akü fişleri , aydınlatma ürünleri ve aksesuarlar bulunmaktadır.

Türkiye forklift yedek parça piyasası hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

Son yıllarda forkliftlerin her alanda kullanımının artması yedek parça sektörünün de aynı oranda hareketlenmesini sağladı. Öyle ki servis hizmeti veren firmalar ya da son kullanıcı olarak tabir ettiğimiz firmalar internet üzerinden kendi yedek parçalarını ithal eder duruma geldiler. Önemli olan doğru yedek parçayı, doğru zamanda, iyi kalite ile uygun fiyata piyasaya sunabilmektir.

Hangi ülkelerden yedek parça ithal ediyorsunuz?

İç piyasa dahil, kaliteli ve uygun yedek parça bulduğumuz her ülkeden ithalat yapabiliriz. Bu konuda herhangi bir sınırımız yok

Yerli yedek parça üreticilerimizle çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız ürünlerinin kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yerli üretimi desteklemek için iç piyasadan bulabileceğimiz kalitesine güvendiğimiz uygun maliyetli ürünlerin raflarımızda olması bizim açımızdan önemli bir değer taşımaktadır. Elbette yerli üretici ile çalışırız, yerli üreticilerin küçümsenmeyecek bir bölümü ürünlerini ihraç etmektedir

Sizce Türkiye’de yedek parça imalatçılarının sayısı yeterli mi?

Diğer sektörlerde de olduğu gibi ülkemizde özellikle forklift yedek parça üretimi yapan birçok firma bulunmaktadır. Ancak; bu firmaların bir kısmı iç piyasada yeterince reklam yapmadıkları ve kendilerini tanıtamadıkları için hak ettikleri değeri alamıyorlar. Çin’in ucuz parça temin etmesi üreticilerin rekabet gücünü zayıflattığından bu alanda bir daralma olduğunu düşünüyorum.

Firma olarak nasıl bir pazarlama stratejisi içerisindesiniz. Ürünlerinizi tezgah satışıyla mı, plasiyerler veya bayiler kanalı ile mi müşterilerinize ulaştırıyorsunuz?

Müşterilerimizle öncelikle telefonla irtibata geçiyoruz, zaman zaman kendi ofislerinde ziyaret ediyoruz. İnternet ve teknolojiyi de kullanarak her kanaldan iletişim içerisindeyiz.

İş hayatında kadınların erkeklerden farklı olan yanı nedir? İş hayatında kadınların ne gibi özellikleri var?

İş dünyasında yapılması gereken bir iş vardır ve bunu kim layıkıyla yapıyorsa kutlamak gerekir. İş ortamında kadın erkek ayrımı yapan bir düşünceye sahip değilim. Asıl olan işin hakkını vererek yapmaktır. Herkesin yapabileceği ve her kişiye uygun bir iş mutlaka vardır.

İş hayatınızda kendinizi başarılı buluyor musunuz?

Evet başarılı olduğumu düşünüyorum ancak şunu unutmamak gerekir, başarı hiçbir zaman tesadüfen olmaz, çok çalışmak, işini benimsemek ve özveride bulunmak gerekir. İnsanlar adınızı

duyduklarında ya da sizi gördüğünde içten bir gülümsemeyle karşılıyorsa benim için en güzel başarı budur.

Ülkemizde kadınlar sizce hak ettikleri yerde midir?

Aslında çok detaylı cevap verilmesi gereken bir soru ama ben konu hakkındaki düşüncelerimi özetlemeye çalışacağım. Türkiye’de kadınların yeterince iş hayatına dahil olmadıklarını düşünüyorum. Üniversite bitirip, doktora yapıyorlar ancak bir kısmının kariyeri ya evlendikten ya da çocuk sahibi olduktan sonra sona eriyor. Ben bilginin ve tecrübenin paylaşıldıkça artacağına, artarken gelişeceğine yeni fikirler üreteceğine inanırım bu nedenle insanların yaşlarına ve cinsiyetlerine bakmadan çalışması gerektiğine inanıyorum.

Bir bayan olarak iş hayatınızda kendinizde ne gibi avantajlar ve dezavantajlar görüyorsunuz? Kadın olduğum için sorularınız hep bu yönde oldu açık söylemek gerekirse ben herhangi bir

dezavantajım olduğunu düşünmüyorum, varsa da avantaja çevirebilmişim demek ki erkeklerin hüküm sürdüğü bir sektörde çalışabiliyorum.  :)

Global Part Source firması olarak ileriye dönük ne gibi projeleriniz var bahseder misiniz? Aslında sektöre yenilikler katacak bir takım projelerimiz olacak ama zamanı geldikçe açıklamayı uygun buluyoruz.

Derginizde benim aracılığımla GPS GLOBAL PART SOURCE’ e yer verdiğiniz için teşekkür ederiz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.