Ercan Premiks
Facebook Twitter

TCM’nin FB Electric 3-4 Tekerlekli İstif Makinesi Operatör Konforunu Nasıl Garanti Eder?

Operatörün güvenliği ve konforuna daha önce olmadığı kadar önem veriliyor. Operatörlere en iyi kullanım deneyimini yaşattığınızdan ne kadar eminsiniz? O zaman TCM’nin gelişmiş FB Electric 3-4 tekerlek denge ağırlıklı çakasının bu konuda size neler vadettiğine bir bakalım.
Bu haber 2019-07-03 12:02:34 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Malzeme elleçleme işlemi sırasında konfor, ilk akla gelen konu olmayabilir; ancak operatörün sağlığı ve güvenliğini ile yakından ilgilidir.

Konforsuz malzeme elleçleme çalışması, operatörün işini en iyi şekilde yapmasını etkileyecek sağlık sorunlarına neden olabilir. Eğer depo ekibiniz için verimlilik kesinlikle sağlanması gereken bir kriterse, kötü tasarlanmış denge ağırlıklı çaka işlerin arzuladığınız şekilde ilerlemesinin önünde bir engel teşkil edebilir.

Yenilikçi özellikleri ile enerji verimliliği belgesine uygunluğuyla TCM’nin FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakası, aradığınız çözüm olabilir.

Etkileyici özellikleri ve belgelerine ilave olarak FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakası, denge ağırlıklı istif makinaları arasında ayrıcalıklı bir tasarıma sahiptir.

Operatörünüzün işini konforlu ve verimli bir şekilde yapabilmesini sağlayan özellikler nelerdir?

Mini Direksiyon Azami Operatör Konforunu Garanti Eder

FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakasında, konvansiyonel kolonlu direksiyon yerine üzerinde mini direksiyon bulunan sol serbest salınımlı kol dayanağı mevcuttur. Ayrıca araçta bir güvenlik barı ve belgelerin yerleştirilebileceği bir bölme de vardır.

Kol yatağını uzunluğu ve yüksekliği, mini direksiyonun operatörün en iyi konforu sağlayacak şekilde kendi boyutlarına göre ayarlanabilir. İşletme için çok az bir hareket yeterli olur. Avuç içi ile idare edilebilen kolay döndürülebilen mini direksiyon, az enerji harcanarak çok iş yapılmasına olanak sağlar.

TCM FB Electric Tekerlekli Denge Ağırlıklı Çakası, Operatör Konforunu Garanti Eder

Kol dayanağı kilitleme fonksiyonu ve güvenlik barı, kaza durumunda operatörün kol dayanağını savrulma ve düşmeye karşı tutacak olarak kullanmasına mümkün kılar.

Kullanım esnasında doğal vücut pozisyonun değişimine gerek olmaması, ergonomiyi optimize eder ve sürekli şekilde desteklenen operatörün kolları daha az strese maruz kalır. Hâlihazırda TCM, bu çözümleri müşterilerine sunan tek üreticidir.

Ergologic Joystick Stres ve Kas Yorgunluğunu Hafifletir

FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakası modelleri, operatöre sıklıkla kullandığı fonksiyonları kolaylıkla erişmesine olanak sağlayan çok amaçlı Ergologic joystick ile donatılmıştır.

Güç kavrama tasarımı sayesinde bu joystick, sürücünün boyun, omuzunun en çok yük binen bölgesindeki ve el bölgesindeki stresi azaltırken istifleme makinasının kontrollerine kolay ulaşım sağlayan yapısı ile kas yorgunluğunu düşürür.

TCM FB Electric Tekerlekli Denge Ağırlıklı Çakası

Ergologic joystick, operatörün doğal vücut duruşunu bozmadan ve kontrol ekipmanlarına bakmadan aracı idare etmesine imkân sunarak malzeme elleçleme konfor ve etkinliğini artırır.

En Geniş Görüş Açısı, Operatör Güvenliğini Garanti Eder

Yeni istif makinasının ergonomik özelliklerini yeterli bulmadıysanız, FB serisinin sizlere en geniş görüş açısını sunduğunu da dikkate alın.

Güvenilir malzeme elleçleme ekipmanlarının üretici TCM, özellikle zorlu yüksek trafikli çalışma ortamlarında kazaların olabildiğini gözden kaçırmıyor.

Bu nedenle FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakası, görüşü artıracak şekilde ince arka direk, çepeçevre düz bar koruma, alçak gösterge paneli ve şeffaf panel ile donatılmıştır.

TCM’nin güvenlik önlemleri, günümüzün gerçek forklift kullanıcılarından yaşadığı deneyimler temel alınarak belirlenmiştir.

İşletme Maliyetlerinizi Düşürmeye Yardımcı Olur

Azami güvenlik ve konfor sağlayan tasarımının yanı sıra FB Electric 3-4 tekerlekli denge ağırlıklı çakası, işletme maliyetlerinizi düşürecek şekilde kendi sınıfında lider enerji verimliliğine sahiptir.

İstif makinesi satışlarını müşterileri ile uzun süreli stratejik bir ortaklık olarak gören TCM, karşılıklı istişarelerle sizlerin çalışma, süreç ve iş gücünüzü anlamaya önem veriyor. Bu çalışma, kullanıcının bakım, onarım ve idame maliyetlerinin belirlenmesini de içeriyor. Malzeme elleçleme sürecindeki bu bütünsel yaklaşımla TCM, verimliliği artırıp maliyetleri düşürecek ve en önemlisi daha mutlu ve sağlıklı bir işgücüne sahip olacağınız daha etkili istif makinasını tanımına ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

TCM: www.tcm.eu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.