Ercan Premiks
Facebook Twitter

Linde Alçak Seviye Sipariş Toplama Aracı

Linde Material Handling, sektördeki en kapsamlı çözümler olarak lanse ettiği yeni sipariş toplama aracı / istifleme makinaları ile bu alandaki ürün gamını genişletiyor. Firma, ilk etapta Linde N20 C alçak seviye sipariş toplama aracının sekiz yeni modelini piyasaya sürecek. Araçların, 1,2 ve 2,5 ton yük kaldırma kapasiteli sipariş toplama makinaları sınıfında rahatlık, güvenlik ve maliyet etkinlik konularında adından söz ettirmesi bekleniyor.
Bu haber 2019-07-03 11:59:34 eklenmiş ve 149 kez görüntülenmiştir.

Ev dekorasyonundan gıda toptancısına, otomotiv endüstrisinden sözleşmeli lojistik sektörüne, mallarının etkin şekilde istiflenmesi, her depo için ana görevdir. Bu işlem esnasında otomasyonun yeterince sağlanamaması nedeniyle yoğun insan gücüne ihtiyaç duyulması da maliyetleri ciddi ölçüde artırır. Linde, yeni istif makinalarını geliştirirken kullanıcının en iyi koşullarda işini yapabilmesine özel bir önem veriyor. Öyle ki sipariş toplama makinalarının standart modelleri bile 14 km/sa’nın üstünde sürate ulaşabiliyor, sürücü için yüksek konfor sunuyor ve isteğe bağlı tercih edilebilen ilave ekipmanlarla farklı görevlere uyarlanabiliyor.

Son yıllarda sürekli kullanıcılardan sürekli yeni talepler geliyor. Malların istiflenme ve stoklardan toplanma süreci düşülürken makinanın aralıksız çalışma süresi artırılmalı, hata verme oranı asgari düzeyde tutulmalı ve işçilerin sağlık nedenleriyle çalışamıyor olma durumu ortadan kaldırılmalı. Linde Material Handling’in Uluslararası Üretim Müdürü Eloïse Lévêque; çeşitli modelleri ile birlikte yeni sipariş toplama araçları sayesinde müşterilerinin geleneksel inşadan mala uygulamaları içinde lojistik giderlerini kontrol altında tutabileceklerini ve depolarında verimliliği artıracaklarının altını çiziyor.

Daha Verimli Süreç için Artırılmış Ergonomi

Linde Material Handling, Linde N20 C’nin akü, sürücünün ayakta durduğu bölüm ve yükleme kontrol modülü için piyasadaki standart tasarımı kullanmayı tercih etmiştir. Farklı üreticilerin bu alandaki araçlarını bünyesinde barından firmalarda sürücüler, bu sayede kolaylıkla bir araçtan diğerine geçerken zorluk yaşamaz. Sürücü bölmesine giriş çıkış, günlük sipariş toplama işlemlerinde talep edildiği gibi oldukça rahattır. Bölmenin tabanının yerden yüksekliği yalnızca 130 milimetredir. Genişliği ise modele bağlı olarak 428 veya 418 milimetre olarak değişmektedir.

Ergonomik bir şekilde konumlandırılan kontrol kolları, geri geri giderken bile etkili bir şekilde aracın idare edilebilmesini sağlar. Kullanıcı isteğine bağlı olarak sipariş toplayıcının sürücü mahalline, özellikle düz olmayan yüzeyde çalışıldığında sürücünün hissedeceği şok etkisini azaltan pnömatik şok sönümleyici ile donatılabilir. Araçta standart olarak bulunan yumuşak malzeme dolgulu sürücü arkalığı, talebe göre fabrikadan kişinin boyuna göre ayarlanmış olarak gönderilebilir. Araca, uzun mesafede gerçekleştirilen taşıma işlemleri veya bekleme sürecinde kullanılması amacıyla üzerinde sürücünün varlığını tespit eden bir sensor bulunan kıvrımlı sürücü koltuğu da yerleştirilmiştir. İsteğe bağlı olarak konforu artırmak amacıyla yumuşak malzeme dolgulu diz korumaları da talebe göre takılabilmektedir.

Her Şey Kontrol Altında

Linde N20 C, yeni endüstriyel istif makinalarının en dikkate değer özelliklerinden biri olan yüksekliği ayarlanabilir direksiyonu kullanılarak idare edilir. İleri ve geri sürüşte kullanılan basmalı anahtarlar, daha iyi kavramayı sağlayan kauçuk yüzeyli yuvarlak şekilli kontrol kollarına yerleştirilmiştir. Eller kontrol kolu üzerindeyken bu anahtarlara, başparmak veya işaret parmakla erişmek mümkündür. Linde mühendisleri, çok fonksiyonlu renkli göstergeleri, sürüş esnasında sürücünün dikkatini tek doğrultuda toplayabilmesine olanak sağlayacak şekilde, özellikle direksiyonun hemen altına yerleştirmiştir. Gösterge, istifleme makinasının kullanımı esansında, akünün doluluk oranından görev talimatlarına en ilgili bilgileri, karışıklığa mahal vermeyecek bir basit bir ulaşılabilirlikle gösterir.

Bir Arada ve Güvenli

Malzemenin istiflenme süreci, genellikle iş yoğunluğuna paralel olarak malların zarar görmesi ve kazalara açık hâle gelir. Bu olumsuzluklar hem planlanmamış ek maliyetlere hem de işlerin aksamasına neden olur. Sorunu önlemek için Linde N20 C’de birçok standart ve opsiyonel güvenlik sistemi mevcuttur. Araç, sürücüler için en önde gelen ihtiyaçlardan olan sürüş yolu ve yükleme alanı için mükemmel bir görüş alanı sunar. N20 C’de biri hidrolik destekli olmak üzere üç fren sistemi bulunur. Bu yapı sayesinde taşınan yüke göre en uygun frenleme tercih edilebilir. Linde’nin kavis kontrol sistemi, dönüş açısına bağlı olarak sürati düşürerek, dönüşlerde aracın devrilme riskini azaltmaktadır. Raflara, mallara veya aracın zarar görmesini engelleyecek şekilde N20 C2nin önüne özel tasarım tamponlar takılabilir. İsteğe bağlı olarak istifleme makinasına, güçlü LED ön farlar, Linde üretimi BlueSpot mavi güvenlik ışığı, ön panoramik ayna ve koruyucu kafes, bar veya camlar yerleştirilebilir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.