Ercan Premiks
Facebook Twitter

Linde Material Handling, lityum-iyon güç kaynaklı forklift serisini genişletiyor

Avrupa'nın en büyük forklift üreticilerinden biri olan Linde Material Handling, lityum iyon güç kaynaklı karşı dengeli forklift serisini 8 tonluk kaldırma kapasitesine kadar genişletti.
Bu haber 2018-11-09 12:11:07 eklenmiş ve 925 kez görüntülenmiştir.

Linde'nin elektrikli karşı dengeli forklift serisinin her kapasitedeki modelleri artık lityum-iyon aküler ile birlikte mevcut olup, müşterilere bu popüler modellerin yanı sıra şirketin depo ekipman ürünlerinin çoğunluğu için kurşun-asit veya lityum-iyon pil seçenekleri sunulmaktadır.

Bu yeni serideki tüm modeller 600mm yük merkezinde 6.0, 7.0 ve 8.0t ve 900mm yük merkezinde 8.0t olan olup 120 kWh kapasiteye kadar güçlü  90 volt lityum-iyon akülerle donatılabilir.

Pilleri şarj etmek için 9 kW, 17 kW ve 30 kW çıkışlı şarj cihazları da mevcuttur. Şarj cihazı kapasitesinin seçimi, fırsat şarjı süreleri sırasında enerjinin ne kadar hızlı geri yükleneceğine bağlıdır.

Lityum-iyon akülere sahip bu ağır hizmet tipi forkliftler, motordan güç alan modellerle benzer bir performans sağlayarak, yüklü veya yüksüz şekilde 20 km / saat hızlara ulaşabilir. Geniş bir sıcaklık yelpazesinde çalışabilmeleri onları Birleşik Krallıktaki herhangi bir yerde ve yıl boyunca açık veya kapalı alanda kullanım için uygun kılmaktadır.

Lityum iyon teknolojisi, akü ağırlığının yaklaşık 3 ton ağırlığında olduğu göz önünde bulundurulduğunda önemli bir avantaj olarak bu kapasiteye sahip kamyonlarda batarya değişimi ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Forkliftler ayrıca IC motorlu forkliftlere göre daha düşük CO2 seviyeleri üretirler ve kurşun asitli pillerle olduğu gibi şarj işlemi sırasında zararlı pil gazları üretilmez.

Linde Material Handling Karşı Ağırlıklı Forklift Ürün Müdürü Björn Walter'ın açıklaması şu şekildedir:

“Bu yük kategorisinde çok az sayıda üretici elektrikli forkliftler sunuyor ve bu nedenle bu ağır hizmet araçları için bir lityum-iyon pil ve şarj cihazından oluşan eksiksiz bir çözüm sunmaktan gurur duyuyoruz.

“Lityum iyon teknolojisinin Daha uzun araç kullanılabilirliği, pil değişimi olmaması ve daha hızlı sürüş hızı gibi faydaları müşterilerimiz için faydalı imkanlardır.

“Linde'de lityum-iyon gücünün büyük büyüme potansiyelininin farkındayız ve bu nedenle bu tip bir akü ile kullanılabilen karşı ağırlıklı forklift grubunu genişlettik.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.