Ercan Premiks
Facebook Twitter

Lastik Devi CONTINENTAL Otomatik Sürüşe Yönelik Sensör Serisini Genişletiyor

Continental, ticari araçların Otomatik Sürüşüne yönelik çözüm yelpazesini genişletiyor. Firma halihazırda çeşitli sensörler kullanarak araç ortamını yakalayan bir model geliştirmekte.
Bu haber 2018-11-09 12:00:42 eklenmiş ve 839 kez görüntülenmiştir.

Araç ortamının güvenilir bir şekilde algılanması ve hassas bir şekilde değerlendirilmesi, son derece geliştirilmiş sürücü destek fonksiyonları ve Otomatik Sürüş için temel bir gerekliliktir. Kamera, radar ve lidar gibi algılayıcılardan elde edilen veriler, akıllı kontrol birimi olan Destekli ve Otomatik Kontrol Ünitesi (ADCU) tarafından ilerideki rota profili gibi ek bilgilerle birleştirilerek toplanır, değerlendirilir ve yorumlanır. Daha sonra ortaya çıkan verilerden karmaşık ve ayrıntılı bir ortam modeli oluşturulur. Bu model, daha fazla yol güvenliği sağlamak için daha geniş kapsamlı gelişmiş sürücü yardım işlevlerini uygulamak için kullanılabilir.

IAA Ticari Araçlar fuarına gelen ziyaretçiler bir çevre modelinin nasıl çalıştığını görebilir. Ek olarak, taşıt grubu ve sağa dönüş asistanı da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar gösterilecektir. Continental, Otomatik Sürüş ile ilgili alt sistemler için önümüzdeki yıllarda dünya çapında talebin artmasını bekliyor. Özellikle odaklanacağı nokta Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'daki ticari araç üreticileri olacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.