Ercan Premiks
Facebook Twitter

Merlin Enerji, En Büyük Li-Ion Akü Üreticilerinden ENSOL İle Anlaşma yaptı.

Merlin Enerji Sistemleri Forklift sektöründe en büyük Li-Ion akü üreticileri arasında yer alan ENSOL markasının satış, servis hizmetleri için anlaşma yaptı. EnSol markası ile, 4.000 adedin üzerinde çalışan ürün tecrübesi ile toplam maliyetlerinizi güvenli ve belirgin bir şekilde düşmesini sağlamayı hedeflemektedir. EnSol ürünleri, Li-FePO4 ( Lityum Demir Fosfat ) hücreleri sayesinde CE ve Yangın onay belgeleri ile fabrikalarda güvenle kullanılabilmektedir.
Bu haber 2018-11-09 11:48:22 eklenmiş ve 844 kez görüntülenmiştir.

Merlin, İstanbul Anadolu Avrupa yakasında ve İzmir Manisa bölgesinde satış, servis, demo ve kiralama hizmetleri ile yeni teknolojileri kullanıcıların ayağına getirmeyi hedefliyor.

Akü kapasitesi operasyon kullanım yoğunluğuna ve şarj/mola sürelerine göre istenen şekilde tespit edilebilmektedir. Bu sayede optimum akü kapasitesi ile deşarj ve kullanım süresi garanti edilebilmektedir.

TAMAMEN BAKIMSIZ ( SU EKLEME, TAŞMA, KAYNAMA ASİT YOK )

 

Marka ve kapasite bağımsız olarak eski veya yeni tüm forkliftlere kolayca uygulanabilmesi sayesinde yedek akü, akü bakımı, şarj değişim süre ve masraflarını ortadan kaldırabilmektedir.

HIZLI ŞARJ ile HER YERDE HER FIRSATTA ŞARJ İMKANI

 

Max 2 saat şarj özelliği ile 2 saat içinde aküler mola aralarında şarj edilmektedir. Ara şarjlar her fırsatta ve her alanda yapılabilmektedir. Hidrojen yayılım riski, asit, kaynama taşma problemleri oluşmadığı için akü odası yatırımı ( havalandırma, soğutma vs ) gerekli değildir. Cep telefonu ve bilgisayar pilleri gibi her alanda şarj edilebilir.

AKÜ ÖMRÜ %100 ARTIŞ

 

Akü ömrü artışı %100 den fazla olup 5-6 yıl boyunca günlük kullanım ve deşarj performansı daha yüksektir. Gerilim ve akım daha dengeli olduğu için olası kart arızalarında ciddi düşüş sağlamaktadır.

ELEKTRİK TASARRUFU

Elektrik tüketiminde %35’e varan düşüş sağlayarak 3 ton forklift ve 3 vardiya için günde 75kW’a varan enerji tasarrufu ile ayda 50-100 Euro aralığında avantaj yaratabilmektedir.

Akü değişim süreleri en büyük gizli maliyet kalemlerinden biridir. Vardiya başına 20 -30 dk ile ayda 15 saat operatör ve makine saatine meşgul etmektedir. Ayrıca, FL ömrü boyunca 20-30.000 defa akü değişim işleminde olası kazalar ile maddi hasarlar ve yaralanma riskleri oluşabilmektedir. 

Akü değişim darbeleri ve asit hasarları olmaması sayesinde makine temizliği ile makinaların 2.el değerinde ciddi bir artış sağlamaktadır. EnSol ekonomik akü ömrü 6-8 yıl aralığında beklenmektedir. Bu sürenin sonunda istenirse tüm hücreler makul bir maliyetle değiştirilerek %100 kapasiteye getirmek mümkündür.

ENSOL İLE ÖZEL PROJE ÇÖZÜMLERİ

EnSol soğuk hava depoları, aşırı sıcak ortamlar ve Ex-Proof uygulamalar için sağladığı yenilikçi çözümler ile eski tip aküler ile yaşanan problemleri ortadan kaldırabilmektedir. Merlin, sağladığı danışmanlık hizmetleri ile bütçe ve proje aşamasında destek sağlamaktadır.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.