Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yale, Yeni MO70T ve MO80T Modelleriyle, Akülü Çekici Ürün Yelpazesini Genişletti.

Yale’nin 3 tekerlekli 7 ton kapasiteli ile 4 tekerlekli 8 ton kapasiteli iç ve dış mekan çalışmalarına uygun akülü çekicileri, tüm üretim hatlarının yanı sıra özellikle otomotiv üretimi ve otomotiv yan sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarda, hat besleme operasyonları için ideal bir çözüm sunuyor.
Bu haber 2018-11-09 11:39:27 eklenmiş ve 802 kez görüntülenmiştir.

QuickLift’in Türkiye’de tek yetkili distribütörü olduğu, dünyanın önde gelen forklift ve istif makinaları markası Yale, bu sene piyasaya sunduğu daha yüksek kapasiteler sunan iki yeni modelle akülü çekici yelpazesini genişletti. Yale 3 tekerlekli 7 Ton kapasiteli MT70 ve 4 tekerlekli 8 yon kapasiteli MT80 binicili akülü çekiciler, yoğun otomotiv üretim uygulamaları ve ayrıca tam sıralı üretim (Just In Sequence) ve tam zamanında üretim (Just In Time) uygulamaları yapan sektörler için ideal bir çözüm.

Sırasıyla 7.000 kg veya 8.000 kg çekme kapasitesine sahip bu Yale binicili akülü çekiciler, üretim faaliyetlerinde malzemelerin üretim hatlarına hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Hat besleme operasyonları için ya da tesis içinde ve dışında çoklu ürün transferlerine ihtiyaç duyulan uygulamalarda kapalı kabinli ve kabinsiz modelleri ile her türlü ortam ve iklim şartlarında mükemmel bir çözüm olmaktadır.

Ayakta kullanılan mevcut M050-70T modellerine katılan bu yeni akülü çekiciler, Yale modüler tugger train römorkları ile tam uyumludur. Tam kapsamlı çözüm, Yale'in hem ayakta hem de oturularak kullanılan akülü çekici çözümleri sunduğunu belirten bir ifadedir.

QuickLift Satış Müdürü Barış CAN, bu yeni modeller hakkında şunları söyledi: "Yeni akülü çekici modelleri lojistiğin adeta 'banliyö treni' olarak adlandırılabilir.  Özellikle otomotiv üretimi ve otomotiv yan sanayi sektörleri için ideal olan bu çekiciler çok sayıda vagonu çekebilir ve hat operatörlerine yeni kitler teslim ederken aynı zamanda boş konteynerleri de toplayabilir. Müşteriler bu modelleri Yale tugger train sistemi ile birlikte kullanarak, kendi hat besleme operasyonlarının gereksinimlerini tam olarak karşılayan çözümler elde edebilirler."

Bu akülü çekicilerin kapasiteleri, otomotiv sektöründeki müşterilere lojistik operasyonlarının verimliliğini artırma imkanı tanır. Bu modeller, tesis içi ve tesis dışı kullanım arasındaki geçişleri desteklemek için çelik kabinle donatılabilir. Mükemmel bir manevra kabiliyetine sahip 3 tekerlekli MT70 modeli özellikle kapalı dar alan operasyonlarına çözüm olurken, iç mekan ile birlikte dış mekan kullanımı içinde çeşitli tiplerdeki kabin çözümleri bulunmaktadır. Dört tekerlekli MT80 modeli ise yoğunluğun dış alanlarda yaşandığı operasyonlarda menteşeli ve kilitlenebilir kapılara sahip çelik bir kabin opsiyonuyla sunulur. Eğimli, bozuk veya engebeli zeminlerde dengeli sürüş sağlar. Çekicilerde Yale'nin ergonomi odaklı yaklaşımı da kendini göstermektedir; her iki modelde de üstün görüş açısının yanı sıra tek basamakla binilebilir ve konforlu bir süspansiyonlu koltuğa sahip oluşu kullanıcıların verimliliğin yanı sıra güvenli ve rahat bir gün geçirmesini sağlamaktadır.

İki model de, bu çözümü tercih eden müşterilerin operasyonlarını yönetmelerini kolaylaştıran Yale Vision filo takip sistemleri ile birlikte çalışmaya tam hazır halde teslim edilir. Yale Vision, her yerde ve her zaman kullanılabilen, rahat bir "internet tabanlı filo yönetimi" sağlar. Böylelikle filo performansı, operatör performansı ve çekici verimliliği verileri kolaylıkla temin ve analiz edilebilir.

Yale MT Serisi akülü çekiciler; dikey ve yanal akü değiştirme opsiyonları sayesinde 2 ve 3 vardiyalı çalışma alanlarında güvenli ve hızlı bir şekilde yedeklenmiş akü kullanımı ile 7/24 çalışmaya imkan sunmaktadır. AC çekiş kontrol sistemi sayesinde tüm sürüş koşullarında aşırı hızlanmayı önlemek için dinamik hız algılama özelliği ve otomatik park fren sistemi sayesinde eğimlerde geri kaymama ve kontrol kaybında güvenli duruş sağlayabilmesi MT serisinin performansının yanı sıra güvenlikte öne çıkan başlıca özellikleridir. IP65 koruma sınıfı sayesinde toz dahil vb. tüm dış etkenlerden korunmuş olması maksimum üretkenlik sağlamakla birlikte minimum işletmeye maliyeti sunmaktadır. Tüm bu performans farkı yaratan özelliklerinin yanı sıra sağlam şasi yapısı ve min. servis ihtiyacı ile işletmelerin minimum sahip olma maliyetine ulaşmasını sağlamaktadır. 

Barış CAN, yeni modellerle ilgili düşüncelerini şu cümlelerle tamamladı: "Distribütörü olduğumuz Yale’nin ürün geliştirmeye yaklaşımında, derinlemesine müşteri görüşmeleri de içeren Ar-Ge sürecine dayalıdır. Bu iki yeni çekiciyi Yale depo içi ekipmanlar ürün yelpazesine eklenmesi süreci de yine bu derinlemesine görüşmeler sonucu gerçekleşmiştir."

 

Bilgi:

TSM Global iştiraki olarak, kaliteli ve hızlı çözümleri sunma ilkesiyle kurulan QuickLift, kurumsal yapısı, disiplinli ve deneyimli kadrosu ve Türkiye geneline yayılan yeni yapılanmasıyla, forklift ve istif makinaları sektöründe lider olmayı hedeflemektedir.

1 Ağustos 2018 itibariyle dünyanın önde gelen 150 yıllık forklift ve istif makinaları üreticisi Yale’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan QuickLift, Türkiye’nin tüm bölgelerinde yaygın ve etkin bir satış ve satış sonrası hizmetler kadrosu kurarak, müşterilerine, güvenilir bir iş ortağı olarak, onlara özel çözümleri, kurumsal bir anlayış ile sunmayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi için: Gizem Sezer Altınok; gizem.altinok@quicklift.com.tr - 0216 290 2828

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.