Ercan Premiks
Facebook Twitter

İskenderun Limakport’ta 'Takip Sistemi' uygulaması başladı

Hatay'ın İskenderun Limakport, Konteyner ve Liman Takip Sistemi uygulamasını hayata geçirildiği belirtildi.
Bu haber 2018-09-01 11:53:04 eklenmiş ve 132 kez görüntülenmiştir.

İskenderun Limakport’ta yeni devreye alınan sistemle gümrük idaresinin sistemleri ve liman işletmesinin sistemleri entegre edilerek gümrük denetimlerinin etkinliği artırılacak, limana gelen-giden konteynerlerin, liman içi hareketleri dahil olmak üzere etkin bir şekilde izlenmesi ve sağlıklı istatistik üretilmesi mümkün hale gelecek. Ayrıca gümrük idaresinin otomasyon sistemleriyle limanların otomasyon sistemlerinin entegre edilmesinin önemli bir çok katkıları olacak.

BELGE SAHTECİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Limakport İskenderun’da bu sistemin hayata geçirilmesi ile insan hataları ortadan kaldırılmış olacak. Kontrollerin etkinliği artırılarak işlem süresi kısalacak. Belge sahteciliğinin de önüne geçilmiş olacak. Böylelikle başvuru, belge, kontrol ve izinler standart hale getirilerek izlenilebilirliğin arttırılmasına imkan tanınıyor.

Birçok kolaylığı bünyesinde barındıran yeni Takip Sistemi ile Limakport İskenderun Limanı'nda firmaların işlem maliyetleri düşürülerek, uluslararası rekabet gücü artacak. Ayrıca kağıtsız beyanname uygulamaları için ortam sağlanmış olacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.