Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yerli Forklift ANADOLULİFT

TAM SERBEST GÖRÜŞLÜ (TGS) Asansörü ile İlgi Görüyor.
Bu haber 2018-09-01 11:39:53 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

Merkezi İzmir’de bulunan ve sektörün en eski firmalarından biri olan Modern Dış Ticaret Ltd.Şti. tarafından imalatı yapılan ANADOLULIFT  Tam Serbest Görüşlü (TGS) triplex asansörü ile ilgi çekmeye devam ediyor.

2018 yılı  içerisinde İstanbul’da yapılan WIN fuarından sonra Nisan ayında da Almanya’da düzenlenen CeMAT  fuarında  da sergilenen ANADOLULIFT özellikle Tam Serbest Görüşlü (TGS) tripleks asansörü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Kanada’lı forklift üreticisi bir firmadan Tam Serbest Görüşlü (TGS) tripleks asansör sipariş anlaşması yapan firma şimdi bu siparişleri teslim etmeye çalışıyor.

Anadolulift’in üretici firması olan Modern Dış Ticaret Ltd.Şti Genel Müdürü Erkan Boylu, dergimize yaptığı açıklamada şöyle konuştu.

 

“ Anadolulift’i, 40 yılı aşan tecrübemizle hem Türkiye şartlarına uygun, hem de dünyaya satabilmek için innovasyon içerecek bir şekilde yaptık. Forkliftimizin en önemli farkı ve yenilikçi noktası asansörüdür. Tripleks (3 kademeli) olan bu asansörde serbest kaldırmayı (free-lift) sağlayan silindir, diğer forkliftlerdeki gibi iç kızak profillerinin arasında değildir. Böylece operatör palete çatalları sokarken görüşünü kapatan hiçbir şey yoktur. Bu tamamen kendi dizaynımızdır. Türkiye'de ilk yerli forklifti beraber yaptığımız rahmetli Ergun Karaca forklift literatürüne “ASANSÖR”, “AYNA” gibi tabirleri kazandırmıştır. Biz de bu asansör dizaynımıza TAM SERBEST GÖRÜŞLÜ (TSG) tripleks asansör diyerek ülkemize yeni bir tabir hediye ediyoruz. Ayrıca forkliftimizin diğer önemli özelliklerinden olan ön akstaki fren gruplarının yağlı disk sistemli ve tam kapalı olması tozlu ortamlarda çok büyük avantaj sunmaktadır. Kampana, balata gibi parçaların olmayışı sayesinde kullanım ömrü 6 kata kadar uzamaktadır. El freni de elektrik kumandalıdır. Diğer önemli bir özellik soğutma sistemidir. Motor için ve otomatik şanzıman için 2 ayrı radyatör vardır ve bunlar aynı düzlemdedir. Arka arkaya olmayıp azami soğutma sağlarlar. Motor radyatörü de 40 dereceyi bulan dış hava sıcaklığı düşünülerek benzerlerinden daha yüksek soğutma kapasitesine sahiptir. Daha kolay kullanım için hidrolik valf kolları operatörün sağına

 

yerleştirilmiştir. Fren ve inching tek pedalda birleştirilmiş ve kolay kullanım için geniş yapılmıştır. Göstergeler, operatörlerin 'Görmedim' diyemeyeceği şekilde büyük ve yerli yapılmıştır. Operatör koltuğu tam katlanır tip olup, süspansiyonlu ve ağırlık ayarlıdır. Ayrıca başka forkliftlerde olmayan diğer bir özellik, koltuk kapalı iken kaputun 90 derce açılması ve koltuğun arka kabin camına değmemesidir. Kabinli forkliftlerde bakım için kaportayı açarken koltuğu çıkarmaya gerek yoktur. Üst korkuluk profilleri de özel kesitli olup, kabin için kolay montaj sağlayan tiptedir.”

 

 

Anadolulift’i WIN Eurasia ve Almanya’da düzenlenen CeMAT  fuarında sergilediniz ne gibi tepkiler aldınız?

 

Anadolulift forkliftimizi WIN Eurasia fuarında ilk defa sergiledik. Fuarda son kullanıcı az olmakla birlikte sektördeki diğer firmalardan ve forklift servislerinden epey ilgi gördük. Ülkemizdeki önemli bir ataşman üreticisinin,

forkliftimizi önden gördüğü anda inovasyonumuzu hemen anlayarak "Bir gün bütün forkliftler böyle olacak" şeklinde yorumda bulunması bizim için forklift satmaktan daha değerli idi. Nisan ayında yapılan  CEMAT 2018 Hannover fuarına da katıldık ve Kanada’lı bir forklift üreticisinden Kanada’lı forklift üreticisi bir firmadan Tam Serbest Görüşlü (TGS) tripleks asansör sipariş anlaşması yaptık  şimdi bu siparişleri teslim etmeye çalışıyoruz.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.