Ercan Premiks
Facebook Twitter

Yüzde Yüz Tamamen Yerli Üretim. Türkiye’nin İlk Forklift Dolgu Lastiği

Ercan Premiks Firması tarafından Piyasa Sunuldu.
Bu haber 2018-09-01 11:37:36 eklenmiş ve 393 kez görüntülenmiştir.

Lastikler bir forkliftin yerle sürekli ve doğrudan temasını sağlayan yegane aksamıdır. Bu aracın güvenliği, verimliliği ve kullanımında yaşamsal öneme sahiptir.

Türkiye pazarında  forklift lastikleri baz alındığında gelişen yeni sanayi ve lojistik seğmentlerin dolgu lastiklerinin pazar payını arttırmakta olduğunu gözlemlemekteyiz. Dolgu lastikler daha uzun ömürlü olduklarından forkliftin servis dışı kalması daha az olmaktadır özellikle zeminleri çok iyi olan tesislerin daha çok tercih ettiği dolgu lastiklerin yanı sıra havalı lastiklerde de tamamen dışa bağımlı olduğumuzdan seçenek bolluğuyla kaliteli, kalitesiz bir çok ithal markalara doymuş piyasamıza bir soluk getirecek “% 100 YERLİ ÜRETİM” forklift dolgu lastikler Ercan Premiks Ambalaj ve Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından iki marka halinde Türkiye pazarına sunulmaya başlandı.

Bu konuda bilgisine başvurduğumuz firma CEO’ su Cem Ercan, Ercan Premiks ve imalatları olan ERC SOLID TYRES ve KEENEX SOLID TYRES forklift dolgu lastikleri hakkındaki sorularımızı cevapladı.

Sizi tanıyabilirmiyiz ?

1979 İstanbul doğumlu evli ve iki çocuk sahibiyim. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü mezunuyum. İngilizce ve Almanca dillerini bilmekteyim.

Ercan Premiks firması hakkında bilgi verirmisiniz?

Ercan Premiks 1990 yılında plastik ve kimya sektörleri üzerine kurulmuş bir firmadır.2008 yılı itibariyle Kauçuk hammadde ve karıştırılmış kauçuk ithalatına ve satışına yönelmiş ve 2013 yılında piyasadan gelen talepler doğrultusunda karıştırılmış kauçuk işleme ve üretim makinalarımızı alarak imalata başladık ve bugün aylık 350 ton üzeri üretim yapmaktayız. Avrupa, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine üretimimizin % 30 unu ihraç etmekteyiz.

Forklift dolgu lastiği imal etmeye ne zaman ve nasıl karar verdiniz anlatırmısınız?

Firmamızın ihtiyacı gereği bir forklift almıştık bu forkliftin üzerinde havalı lastikler mevcuttu çivi, demir vs gibi malzemelerin lastiğe sürekli girmesinden dolayı sık sık patlıyor buda yüklemelerimize ve üretim sürecimize oldukça zarar veriyordu.24 saat forklift kullanan bir firma olarak bu sorunu bir şekilde çözmemiz gerekiyordu ve bunun için dolgu lastik kullanmaya karar verdik ve sonucunda lastik patlaması sonucu oluşabilecek iş kazalarının önüne geçmiş olduk ayrıca lastiğin patlamaması sayesinde de iş süreçlerimizde forkliftten kaynaklı aksaklıklar ortadan kalkmış oldu.

Piyasada yaptığımız araştırma sonucu gördük ki tüm forklift dolgu lastikleri ülkemize ithal olarak gelmektedir bizde firma olarak 28 yıllık tecrübemize dayanarak lastiğin tüm ham maddelerini elimizde bulundurduğumuz için ithalat masraflarını ve sorunlarını ortadan kaldırarak % 100 yerli olarak üretim tapmaya karar verdik. 2017 yılında ilk lastiğimizi üreterek farklı ve zor koşullarda test ettik. Test sonucu aldığımız başarılı sonuçlar sonrasında portföyümüzü genişletme ve resmi satışlarımızı başlatma kararı aldık.

Firma olarak kaç tip ve hangi ebatlarda forklift dolgu lastiği üretiyorsunuz bunların özellikleri hakkında bilgi verirmisiniz?

Şu an için KEENEX SOLİD TYRE VE ERC SOLİD TYRE  markalarımızla ,

18x7-8 , 6.00-9 , 6.50-10 , 7.00-12 ve 28x9-15 olarak

5 farklı ölçüde segmanlı ve segmansız olarak üretim yapmaktayız . Firmamıza gelen talepler doğrultusunda da kalıp çeşitliliğimizi hızla arttırıyoruz.

Eylül 2018 ‘de  16x6-8 , 15x4.5-8 , 140.55-9 , 21x8-9 , 23x9-10 kalıplarınıda bünyemize katıp bu lastiklerin de üretimine başlayacağız.

Ocak 2019 ‘da ise 27x10-12 , 8.25-15 , 250-15 , 10.00-20 ,12.00-24 , 12.00-20 , 355.65-15 , 7.00-15 , 300-15 lastiklerinin üretimine başlayacağız.

Bir lastiğin yapısında ona özelliklerini veren neler var?

Forklift dolgu lastiğinde en önemli konu kullanılan iç telin ve karkasta kullanılan hamurun kalitesidir. Bu konuda da devreye Ercan Premiks Ambalaj. Ve Kauçuk San. ve Tic. AŞ firmamızın hamur konusundaki yetkinliği ve tecrübesi giriyor. Çünkü biz , dünyanın önde gelen araba , kamyon ve uçak lastiği üreten firmalarından temin ettiğimiz standart üstü kaliteye sahip kauçuk hamurlarını kendi bünyemizde tekrar işliyor laboratuarımızda tabi tuttuğumuz testler sonucu sınıflandırma yapıyor ve forklift dolgu lastiği için en uygun hamuru kullanıyoruz. Bu da bizim dünyadaki tüm rakiplerimizden bir adım önde olmamızı sağlıyor.

Yıllık üretim adediniz ne olabilir?

Önümüzdeki dönemde 6 aylık periyotda yaklaşık 10.000 adet lastik üretmeyi planlıyoruz.

Bir sonraki aşamada yeni kalıplarımız ile birlikte 20.000 adedi aşmayı hedefliyoruz.

Seçenek bolluğuyla doymuş bir pazarda firma olarak nasıl bir pazarlama stratejisi düşünüyorsunuz?

Üretimimizin %100 yerli malı olması, stok problemimizin olmaması, ihtiyaçlara en hızlı ve doğru bir şekilde cevap verebilme, mobil ekiplerle fabrikada sökme takma hizmeti verebilme ve ürünlerimize vereceğimiz garanti hizmetlerimiz ile hem Türkiye’de hem dünyada tercih edilen bir marka olacağımızı düşünüyorum.

Türkiye forklift lastiği sektöründe bugünkü arz ve talep durumu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Türkiye gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıp büyüme hızı ile dikkat çekmektedir. Buna paralel olarak sanayimiz her geçen gün daha da büyüyecektir. Sanayinin gelişimi ile forklifte duyulan ihtiyaç da artacaktır. Buna istinaden forklift lastiği ihtiyacı da hızla artacak ve dolgu lastiği kullanımı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de daha da büyük bir paya sahip olacaktır.

Firma olarak ileriye dönük projelerinizden bahsedermisiniz?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi projelerimiz dünyadaki tüm forklift ve iş makinası

 dolgu lastik çeşitlerini üreten , Müşterilerimizin sorunlarına ve isteklerine anında cevap verebilmeyi sağlayan platformlar oluşturarak bir dünya markası haline gelmek arzusundayız.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.