Ercan Premiks
Facebook Twitter

Toyota ve Microsoft Yeni Teknik Servis İçin İşbirliği Yaptı

Toyota, Microsoft ile teknisyenlere yönelik yeni hizmet konusunda ortaklık yaparak dijitalleşme yolunda bir adım daha attı.
Bu haber 2018-07-10 14:45:36 eklenmiş ve 157 kez görüntülenmiştir.

Toyota Material Handling Europe, yeni bir paket çözüm olan T-Stream’in geliştirilmesine yönelik danışmanlık ve geliştirme hizmetlerinde Microsoft ile birlikte çalıştı. Microsoft’un Azure bulut çözümü üzerine inşa edilen sistem Windows ortamında çalışıyor ve teknisyenlere, müşterilere arızalar meydana gelmeden bakım hizmeti verilmesini sağlayan gelişmiş, proaktif hizmetin ne olduğu konusunda  bilgiler vermek için Bing Haritaları ve GPS sistemlerini kullanıyor. Toyota, yeni işlevler arasında gelişmiş planlama aracı, parça bulma, filo yönetimi, resim aracı, diğer uygulamalara yönelik entegrasyon ve teknik belgeler olduğunu söyledi.

Microsoft Dünya Çapında Üretim Genel Müdürü Çağlayan Arkan, “Toyota Material Handling Europe tarafından T-Stream ile geliştirilen ürün verilerin gücünün kullanılması ve bunlara dayalı aksiyon alınması açısından en etkileyici uygulamalardan biri. Gerçek zamanlı verilere sahip olan saha teknisyenleri fabrika donanımlarının çalışması konusunda daha fazla verim ve öngörü elde edecek ve bunun bir sonucu olarak da onarım maliyetleri düşürülecek ve Toyota müşterinin ihtiyaçtan haberdar olmasını beklemeden servis uygulaması yapabilecek” dedi.

EASY servis platformunun yerine geçen birinci sürüm ile aracın yeni güncellemelerinin geçecek birkaç ay içerisinde ve gelecek yıllarda uygulamaya koyulması bekleniyor. Microsoft Azure bulut platformu ile çalışılması yeni özelliklerin daha hızlı ve akılcı bir şekilde uygulanmasına imkan veriyor.

Birinci sürüm Toyota’nın dijitalleşme serüveninin sadece bir kısmı. Toyota Material Handling Europe gelecekte iş modelini tamamen müşteri ihtiyaçlarına göre değiştirebilecek, telematik sistemlerle elde edilen veriler sayesinde onlara tavsiye ve destek sağlayabilecek.  Bağlantılı istifleme araçları Toyota’nın servis öngörüsü, istifleme araçlarının herhangi bir şey olmadan onarılması ve sıfır arıza hedeflerinin gerçekleştirilmesi konusunda ilerleme kaydetmesini sağlayacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.