Ercan Premiks
Facebook Twitter

Parker Hannifin Çok Soğuk Havalarda Dahi Forklifleri 7/24 Çalıştırıyor.

53DM hortum aşınma nedenli eskime ve hortumun dolaşmasını engellemek amacıyla bağlanabilir.
Bu haber 2018-07-10 14:41:47 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.

Parker Hannifin’in ekstrem hortum birimi Parflex’te mühendisler yıllar boyunca makara üzerindeki hortumların iyileştirilmesine odaklanmıştır.  Kış yaklaşırken, -70°F/-57°C altındaki sıcaklıklarda kullanılan, 53DM Duramax™’den daha dayanıklı bir hortum yok. Bu tür yoğun soğuklar dış kısmını kurutmak, gevrek hale getirmek ve hortumun esnekliğini azaltmak suretiyle agresif etkilere maruz bırakırlar. Dış kısım hasar gördüğünde, bu küçük bir kesik bile olsa örgü kısma zarar verecek kadar derin olabilir. Hortumun her an bozulmasına neden olur ve bazı durumlarda operatör veya forkliftin yakınında bulunan insanlar açısından yıkıcı sonuçları olabilir.

 

 

Duramax 53DM aşırı soğuk dış ortam sıcaklıkları ve soğutulan alanlar ve soğuk hava depolarında kullanıma uygundur.

 

Parflex 53DM Duramax™ hortumun düşük sürtünme katsayısına ve mukavemetten ödün vermeden defalarca esnemeye imkan veren özel elyaf takviyeye sahip bir kopolyester dış kaplaması vardır. Elyaf takviye kompakt O.D. tasarımına katkıda bulunuyor ve hortumun son derece dar bir bükülme yarıçapına sahip olmasını ve makaralar üzerinde güç harcamaksızın kaymasını sağlıyor.  Bu elyaf takviye ayrıca 53DM’yi yüksek darbeli bükülme durumunda sıcaklıkların -70°F’ye ulaştığı soğutulmuş alanlarda dahi daha az hassas hale getiriyor.

Ancak, piyasadaki en iyi hortumu dahi alsanız forkliftler düzenli olarak bakım amaçlı değiştirme gerektirir ve hortum düzeneklerinin yeniden sipariş edilmesi zaman alır. Siparişlerin verilmesi, işleme alınması ve daha sonra teslim edilmesi gerekir ve bazen sorunlar olur veya parçalar stoklarda bulunmayabilir ve bu da çalışmama süresine katkıda bulunur.

Bunun daha kolay bir yolu vardır.

Birçok Parflex müşterisi hortum donanımları için birkaç dakikadan fazla beklemek zorunda kalmıyor. Bunları, Minikrimp™ Taşınabilir Hortum Kıvırma Makinesini kullanarak araçlarında veya kendi yerlerinde yapıyorlar.  Sadece 45 lbs ağırlığında olan bu kompakt, her şey dahil ünite maksimum 10.000 psi’de 30 ton kuvvet uygulayan tam boy kıvırma makinesinin performansını ortaya koyar. Klasik El Pompası veya Havalı Hidrolik Pompa ile birlikte kullanılır ve İç Çapı 3/4”’e kadar olan hortumların bükülmesinde kullanılabilir.

Peki, ne kadar para tasarrufu sağlar?

Her durumun kendine özel koşulları vardır ancak Parflex rakamlarınızı girerek ne kadar tasarruf elde edebileceğinizi gösteren bir site kurmuştur. Kayıt olunması gerekmediğinden tamamen anonimdir. Mobil Onarım Kapasite İyileştirme sitesinde, taşınabilir kıvırma makinesi bulunan servis teknisyenlerinin değişim sürecini nasıl iyileştirdiğini ve/veya servis teknik kapasitesinden nasıl tasarruf ettiğini görebilirsiniz. Sadece mavi rakamları kendi rakamlarınızla değiştirin.

Parker’ın Duramaz hortumu 1/4” ila 3/4” arasında değişen boyutlara sahip ve tüm boyutların çalışma basıncı 3.000 psi.   Daha fazla bilgi için, forklift uygulamaları için altı farklı hortum üretimi yapan Parflex web sayfasını ziyaret ediniz. Ve taşınabilir Minikrimp kıvırma makinesi hakkında daha fazla detay için broşürü indirin.

Bilgi için;

Parker Hannfin Corporation, Parflex Division

Greg Hayes

330-296-2871]

www.parker.com/PFD

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.