Ercan Premiks
Facebook Twitter

Camso’dan Bir İlk İz Bırakmayan Anti-Statik Lastiği Piyasaya Sürdü.

Camso,iz bırakmayan lastiklerin oluşturduğu, önemli güvenlik sorunu statik elektriğin çözümlenmesi amacıyla ilk patentli anti-statik forklift lastiğini görücüye çıkarttı.
Bu haber 2018-07-10 14:40:24 eklenmiş ve 169 kez görüntülenmiştir.

Şirket 2017 yılında, yüksek ve orta yoğunluktaki uygulamalarda kullanılan forkliftler için üç yeni Solideal preslenmiş (PON) lastik çözümleri piyasaya sürüldü. Böylesinde yüksek yoğunluğa sahip uygulamalarda, lastikler sınırlarının ötesine zorlanıyor ve ısı oluşması ihtimali yüksek. İz bırakmayan lastiklerin kullanılması durumunda, operatörler ve depo yöneticileri ayrıca statik birikme sorunu ile karşı karşıya kalır.

Camso Material Handling Ürün Yönetimi Direktörü Darren Stratton, “ Geçen yıl, forklift kullanım sıklığına cevap olarak çözümler sundur. Bu yıl ise, statik birikme sorununu çözüme kavuşturuyoruz” dedi. Stratton ayrıca, “Forkliftlerde statik elektrik birikmesi iz bırakmayan lastiklerde yaygın bir sorun çünkü takviye edici dolgu olarak kullanılan silika lastiğin izole edici özelliklere kavuşmasını sağlıyor. Bu, sürücünün elektrik çarpmasına maruz kalması, forklift üzerinde elektronik sorunlar oluşması veya kesinti olması ve yangın tehlikeleri gibi bir takım soruna neden olabilir” dedi.

Camso bu sorunları ciddiyetle ele aldı ve iz bırakmayan lastiklerde statik birikmeyi engelleyen ve forklift operatörlerinin karşılaştığı sorunlar ve tesis hasarlarını çözümleyen dünyanın ilk lastiği devrimsel Soliadeal PON 775 NMAS lastiği geliştirdi. 

Endüstride Bir İlk

Patentli anti-statik teknoloji, termal verimliliğe sahip yapısı ve aşınma direnci olan bileşimi ile Solideal PON 775 NMAS endüstride önemli bir buluş ve yeniliğin temsilcisidir. Şirketin Solideal Magnum SM NM (düz iz bırakmayan) ürünü ile karşılaştırıldığında ısı birikmesine karşı %63 daha iyi direnç ve %33 daha fazla enerji verimi sağlar. Aynı zamanda insanların maruz kalabileceği elektrik çarpmaları, kesintiler, elektrikli parça arızası ve yangın risklerini en aza indirgerken daha fazla operatör güvenliği sağlar.

Stratton, “Müşterilerimizin ihtiyaçları ile ilgileniyoruz. Solideal PON 775 NMAS daha önce hiç çözümlenmemiş olan bir soruna çözüm sunuyor. Ezber bozan bir ürün ve bunu piyasaya sunan ilk firma olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

 

Yeni Solideal PON 775 NMAS iç lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde dünya lideri  ticari fuarı olan CeMAT’da ilk defa görücüye çıktı.  CeMAT iki yılda bir Hannover, Almanya’da düzenleniyor ve dünyanın dört bir yanından lojistik uzmanları tarafından ziyaret ediliyor. Camso temsilcileri bu devrim niteliğindeki yeni lastik modelini Nisan’da CeMAT ziyaretçilerinin beğenisine sunacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.