Ercan Premiks
Facebook Twitter

TSM Global, Forklift, İstif ve Liman Makinaları Grubunda Atağa Geçti.

2018’in ilk çeyreğiyle, TSM Global iş makinaları ve istif makinaları birimleri yönetimsel olarak ayrılarak kendi iş kollarına ve temsil ettikleri markalara daha yoğun odaklanma kararı aldı.
Bu haber 2018-07-10 14:06:48 eklenmiş ve 174 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’de iş makinaları tarafında Sumitomo, Ammann ve Yanmar markalarının yönetimi Burak Ertuğrul ile devam ederken, forklift, istif ve liman makinaları tarafında  ise Hyster başta olmak üzere Utilev, Mafi,  Access ve Fuchs markalarının yönetimi Can Demirel devraldı.

2017 senesini forklift,istif ve liman makinaları tarafında rekor bir satış ile kapatan TSM Global,2018’de bu ivmeyi sürdürerek seneyi 1000 adedin üzerinde makine ile kapatmayı hedefliyor.

Bölge sayısını 8’e,bayi sayısını ise 30’a çıkartmayı hedefliyoruz.

2014 yılında “Türkiye’nin ve bölgenin parlayan yıldızı”  sloganıyla,iş ve istif makinaları konusunda müşterilerin ilk tercihi olmak vizyonuyla kurulan TSM Global,bugün 130 kişilik deneyimli kadrosu,6 merkez bölge, 3 satış ofisi ve 21 yetkili bayi ve servis yapısı ile Türkiye ve Türki Cumhuriyet’lerde her geçen gün Pazar payını artırmaya devam ediyor.

TSM Global’in  forklift,istif ve liman makinalardaki tarafında ki yeni yapılanmasıyla gerek çalışan sayısı gerek bayi/servis yapılanmasına yatırım yapacağını aktaran TSM Global Genel Müdür Yardımcısı Can Demirel, önümüzdeki dönemde bölge sayısını 8’e bayi sayısını ise 30’a çıkartacaklarını ve bu yatırımlarda  temsil ettikleri markaların gücünü ve desteğini arkalarına alacaklarını belirtti.

5 yıl içerisinde  hedefimiz tüm ürün gruplarında Pazar lideri konumuna gelmek.

Özellikle dünyanın en geniş ürün gamına sahip forklift, istif ve liman makinaları üreticisi Amerikan Hyster markası ile önümüzdeki 5 sene içerisinde Pazar lideri olmayı hedefleyen TSM Global,ekonomik segmentte yine Hyster-Yale Group tarafından üretilen Utilev forkliftleri, Alman Fuchs endüstriyel ekskavatörleri, İtalyan İmer Access platformlar ve Alman Mafi çekiciler ile depodan limana firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılıyabilecekleri bir marka portföyüne  sahip durumda.

2018 itibariyle,Türkiye’de liman makinalarında sektör lideri konumuna geldiklerini belirten Can Demirel, yaklaşık %70’lik bir Pazar payı ile penetrasyonlarını tamamladıklarını belirtirken “Türkiye’deki tüm limanlarda Hyster marka makinaların çalıştığını söylemek yerinde olacaktır” şeklinde konuştu.

Forklift ve özellikle depo içi  ekipmanlarda da Türkiye Pazarının önde gelen oyuncularından olduklarını ve ilerleyen yıllarda bu ürün gruplarında  da lider konuma gelmeyi hedeflediklerini belirten Can Demirel, bu ürün gruplarında, son dönemde  Klimasan,Akkim,Horoz Lojistik, AKG Gaz Beton gibi sektörünün lider firmalarına teslimatlar gerçekleştirdiklerini iletti.

Hyster’in dünyada  liman ekipmanlarındaki sektör hakimiyetini diğer ürün gruplarında da sağlamak üzere AR-GE çalışmalarını aralıksız  devam ettirdiklerini ve her geçen gün yeni ya da  yenilenen modelleri müşterileriyle buluşturduklarını belirten Can Demirel “Forklift grubunda J8.OXN  serisi 8 ton akülü forkliftler,

Depo içi ekipman grubunda ise,7 ve 8 ton kapasite seçenekli T7.0 ve T8.0 HS serisi akülü çekiciler  ile 1.6 ton kapasiteli RS1.6 serisi istifleyiciler  bu yeni ürünlere örnek olarak gösterilebilir” şeklinde konuştu.

Hyster: Sağlam makinalar,güçlü ortaklar.

2019’da 90. kuruluş yılını kutlayacak olan Hyster, sektörde dayanıklılık ve sadelik denince ilk akla gelen marka konumundadır. Bugün 5.500’ün üzerinde çalışanı ve 2.6 milyar dolarlık cirosu ile sektörün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Dünya çapında  130’dan fazla ülkede yaklaşık 830 binden fazla faal makine hizmet veriyor. HYSTER, 12 ayrı fabrikasında 147 farklı modelde akülü ve dizel forkliftler, depo içi ekipmanlar, liman makinaları ve yüksek tonajlı forkliftler ile 1 tondan 54 tona kadar kaldırma kapasitesi sunan dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip.

Gıdadan ilaca,kimyadan perakende  sektörüne, madencilikten ağır sanayiye, limanlardan büyük lojistik merkezlerine kadar geniş bir sektör gamına hitap eden Hyster’in global müşterileri arasında Coca-Cola, CEVA Lojistik, Tesco, Continental, Unilever gibi dünya devleri yer almaktadır.

Dünya çapında her noktada  çeşitli yükleri taşırken, en önemli amacı kullanıcıya  kolayca kullanabileceği, bakımını basit bir şekilde yapabileceği ve uzun zaman arızasız bir şekilde çalışıp, ekonomik ömrü dolduğunda da yüksek değerle değiştirebileceği ürünler sunmaktadır.

Utilev: Güvenilir Forklift.

Dünyanın önde gelen forklift, istif ve liman makinaları üreticisi Hyster-Yale Group’un bir markası olan Utilev forkliftleri, dünyada 60’ın üzerinde ülkede tercih edilmektedir.

Utilev,Türkiye’de  Dizel ve LPG’li forklift serisinde 2.5-3.5 ton ağırlığındaki, elektrikli forklift serisinde ise 1.8-3.5  ton aralığındaki ürünleri ile firmaların ekonomik ancak güvenilir forklift ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

MAFI :Dünyanın Lider Çekici Üreticisi.

1957 yılında Almanya’da kurulan MAFI limanlarda  ve sanayide konteynerleri, yarı römorkları, kargo/tekerlekli römorkları ve özel konteyner  şasilerini kullanmak üzere ağır iş makinalarını tasarlama geliştirme ve üretme konularında uzman bir şirkettir.

Sektöründe lider MAFI terminal çekiciler, yüksek performanslı küresel konteyner terminallerinde  son derece zorlu 7/24 çalışma ortamları için idealdir.

MAFI ayrıca her türlü bagajın uçaklara yüklenmesi ve uçaklardan boşaltılması için uçak yükleyicileri gibi hava limanı “yer taşıma ekipmanları” 30 ton taşıma gücüne sahip paletler ve konteynerler, uçak çekiciler veya yiyecek taşıma araçları üretmektedir.

FUCHS :125 yıldır Malzeme Elleçlemede İnavosyon Demek, Fuchs Demek.

Fuchs,1888 yılında Almanya’da kurulmuştur.Günümüzde Terex Group  çatısı altında faaliyetlerini yürüten Fuchs sadece yüksek kaliteli, yenilikçi ve üstün verimliliğe sahip makinalar ile anılmaz;aynı zamanda öncü teknolojilerde  mükemmelliğe ulaşmasıyla özdeşleştirilen  ve on yıllara yayılan bir miras anlamına gelir.

1960’larda 301 model Fuchs ekskavatör, pazardaki en popüler  ve en çok satan ekskavatörlerden biriydi ve 1975’te şirket yeni  geliştirilen hidrolik levye ve döner kabin için bir patent aldı. Bu nedenle  şirket kültürünün bugün bile  güçlü yenilikleri yansıtması şaşırtıcı değildir.

Almanya’nın Karlsruhe bölgesinde yer alan fabrikada  üretilen makinalar  benzersiz tasarım özellikleri, malzeme taşıma ve kaldırma operasyonları için dört dörtlük bir seçenek haline getirir.

İster hurda elleçlemede,  ya da geri dönüşüm alanlarında, isterse kereste  fabrikalarında veya liman taşımacılığında olsun Fuchs, üstün üretkenlik ve maliyet verimliliği açısından son sözü söyler.

IMER ACCESS: İş sahasındaki Tüm İhtiyaçları Karşılayan 56 Yıllık Tecrübe.

1962 yılında kurulan İtalyan IMER Group’un Yükselme Platformları Bölümü olan Imer Access,hem makaslı hem belden kırmalı hem de paletli örümcek platformları üretmektedir.

Dünya’nın önde gelen personel yükselticisi markası IMER Group’un sahip olduğu markalardan biri olan Imer Access, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada  bilinen ve tercih edilen bir markadır. İleri teknoloji ve güvenliği bir araya getirmiş olan Imer Access,5 metreden 19 metreye kadar ulaşan değişik özellik ve konfigürasyonlara sahip yükseltme platformları iç,dış ve iç-dış mekan kullanımına uygun elektrikli, elektrikli-benzinli ve  elektrikli-dizel motor seçenekleri sunmaktadır.

Geniş ürün yelpazesi,sektördeki en seçici dünya pazarlarında  edindiği uzun yıllara dayanan deneyim ve spesifik araştırmaların doğrudan bir sonucu ile Imer Access müşteri odaklı üretim ve tasarım yapmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.