Ercan Premiks
Facebook Twitter

Clark Debuts’ın ‘Akıllı, Güçlü ve Güvenli’ IC Forklifti

Clark’a göre ‘akıllı, güçlü ve güvenli’ S Serisini karakterize eden özelliklerdir. Yüzüncü yılını kutlayan ABD'li üretici, içten yanmalı istifleme araçlarının tamamen yeniden geliştirilmiş versiyonunun dayanıklı tasarımı ve yüksek performansın yanı sıra düşük işletim ve bakım maliyetleri ile öne çıkıyor.
Bu haber 2018-07-10 13:52:24 eklenmiş ve 103 kez görüntülenmiştir.

Yeni işyeri konseptinin amacı operatörün ihtiyaçlarının karşılanması. Amerikalı forklift uzmanı S-Serisi ile sadece kanıtlanmış sistem parçalarına dayalı olmakla kalmayıp, aynı zamanda akıllı bir bilgi sistemi olan aktif güvenlik sistemleri ve geniş bir aksesuar gamına sahiptir.  S Serisi dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerin özel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra en yüksek verimin sağlanması için tasarlanmıştır. Genel bilgiler: S Serisi Clark endüstriyel istifleme üreticileri segmentinde üstün bir pozisyona sahip.

S Serisi, S20-35 LPG ve son derece esnek veya pnömatik lastikleri bulunan dizel forkliftler ve S20C-32C kompakt LPG forkliftlerden meydana gelmektedir. Bu forkliftlerin yük merkezi 500 mm olup 2 ila 3.5 t arasında kapasiteleri vardır. Yastıklamalı lastiklere sahip istifleme araçları özellikle sınırlı alanda gerçekleşen uygulamalar için idealdir.

Amerika, Asya, Avustralya ve Avrupa’da bulunan mükemmeliyet merkezleri ile yakın işbirliği içinde geliştirilen yeni forklift serisi dünya üzerindeki birçok sahada teste tabi tutulmuştur. Clark’ın ilgili bölgelerdeki ihtiyaçları karşılaması için, istifleme aracının geliştirilmesinde sürücü ve operatörlerden gelen bildirimler kullanılmıştır.

Clark Europe GmbH Teknik Müdürü Andreas Krause şu yorumlarda bulundu: “Her şey beyaz bir kağıt ile başladı; forklift yapımı ile ilgili 100 yılı aşkın deneyim sürücünün çalışma koşullarını ciddi oranda iyileştiren ve aynı zamanda operatör ihtiyaçlarını optimal olarak yerine getiren bir araç geliştirmek için kullanıldı. Test aşamasında, operatörler ve sürücüler bu görevi başarı ile yerine getirdiğimizi teyit ettiler. Şu yorumları yaptılar: İstifleme aracı birçok alanda modern forklift gerekliliklerinin üzerine çıkıyor.”

CLARK Avrupa Başkanı ve CEO’su Rolf Eiten şunları ekledi. “Akıllı, Güçlü ve Güvenli - bu kelimeler sadece S Serisi özelliklerinin kalbinde yatmakla kalmayıp aynı zamanda Clark tarafından ileride yapılacak olan geliştirmelere yönelik teminatımızdır. Operatörler yeni seri ile en zorlu koşullarda dahi düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ortaya koyan güvenli ve emniyetli operasyonu garanti eden dayanıklı istifleme araçlarından faydalanıyor. Sürücüler, vardiyanın başından sonuna kadar yorulmadan çalışacak ve büyük bir rahatlık elde edecek. Böylece forklift operatörlerinin filolarının verimini arttıracak ve malzeme elleçleme maliyetlerini ciddi düzeyde azaltacak şekilde çalışmasını sağlamaktadır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.