Ercan Premiks
Facebook Twitter

Linde Portfoyüne Hafif Taşıma Modelleri Eklendi

Linde Material Handling, endüstriyel araçlar gamına hafif taşıma işleri için uygun olan dört model ekledi. Frankfurt’ta bulunan OEM bunları “kompakt, elektrikli ve yeterli yük kapasitesine sahip araçlar” olarak tanımlıyor.
Bu haber 2018-07-10 13:51:19 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Linde Material Handling Depo Araçları Ürün Müdürü Toufik Oussou, “Bazen ihtiyacınız olan tek şey, belirli lojistik işlerini yerine getirecek basit bir endüstriyel araçtır. Ancak görünürde nispeten basit olan bir ekipmanda dahi ergonomi ve güvenlik özelliklerinden ödün verilmemelidir. Bizler, Linde Material Handling’te buna büyük önem veriyoruz.” Bu istifleme araçları, örneğin, malların günde sadece iki ila üç saat kısa mesafeler boyunca taşınması gerektiğinde, zaman zaman bir paletin depolanması gerektiğinde veya son teslimatın tamamlanması için ağır araçların üzerine yüklendiklerinde kullanılır.

Maksimum yük kapasitesi 1.2 ton olan elektrikli palet istifleme aracı MT12 yeni eklenen modellerin birincisi. Son derece kompakt boyutlara sahip olan MT12 dar alanlarda ve araç üstünde kullanım için idealdir. Çok amaçlı yardımcının kullanımı kolay ve rahattır: 0,65 kW AC motor tüm manevraların kuvvet uygulanmadan gerçekleştirilmesini sağlar. Lityum-iyon batarya istifleme aracına üç saate kadar güç beslemesi yapar ve bu süre içerisinde yeteri kadar güç sağlar. Anında takılıp kullanılabilen Li-ION batarya ile operatörün bataryayı değiştirmesi ve/ veya istifleme aracı ile birlikte verilen şarj cihazına takması son derece kolaydır. Şarjın yüzde 50’sinin doldurulması sadece 30 dakika sürer ve iki buçuk saat sonra tam olarak şarj edilmiş olur.

Linde için standart olduğu üzere, MT12 elektromanyetik fren ve düşük seviyeye monte edilmiş uzun yeke ile kullanıcı ve araç arasında yeterli güvenli mesafe olması sağlanır. “Yeni elektrikli düşük platformlu istifleme aracımıza MT12 ve 1,5 ton yük kapasitesine sahip olan ve 2016 yılından bu yana piyasada olan MT15 ile yüksek performanslı istifleme araçları ile birlikte kullanmak üzere basit ekipman talep eden müşterilerin beklentilerini karşılıyoruz. Bu modeller mevcut ürün gamımızı mükemmel bir şekilde tamamlıyor” diyor Oussou.

 

Yeni modeller palet istifleyici segmentinde de hafif ila orta düzeydeki uygulamalara yönelik mevcut ürün gamını genişletiyor. Linde MM10 (tek kuleli) ve Linde ML10 (normal kule) genellikle 1000 kg’a kadar olan paletlerin elleçlenmesinde kullanılıyor. Yüklerin 2m’ye kadar olan yüksekliklerde depolanması gerektiğinde tek kuleli araç operatöre yük taşıyıcı ve yük ile ilgili iyi bir görüş mesafesi kazandırır. İstifleme aracının sağlayacağı bir diğer artı ise ergonomik operasyonlar sağlayan mobil iş istasyonu olarak yardımcı olur. Ayrıca, daha fazla mesafe gerektiğinde veya rampalar veya eğimli alanların kullanılması durumunda, ek seçenek olarak ön kaldırma yapan Linde MM10i kullanılabilir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.