Ercan Premiks
Facebook Twitter

Cat’ den Trendlere Nasıl Ayak Uydurulur Tavsiyesi.

Önemli ticaret fuarlarında değişim hızını arttıran malzeme elleçleme endüstrisi vurgulanmaya devam ederken, şirketlerin de geride kalmaması önem arz ediyor.
Bu haber 2018-07-10 13:48:29 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

Önemli ticaret fuarlarında değişim hızını arttıran malzeme elleçleme endüstrisi vurgulanmaya devam ederken, şirketlerin de geride kalmaması önem arz ediyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde Cat® İstifleme Araçları Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Hans Seijger trendlere nasıl ayak uydurulacağı konusunda tavsiyelerde bulundu. 

“Piyasada IC motordan elektrikle çalışan istifleme araçlarına ve karşı ağırlıklı araçlardan depo araçlarına olan genel yönelim değişen ihtiyaçları yansıtıyor” dedi.

Sözlerine “ Alıcılar tedarikçilerin karşı karşıya kaldıkları zorluklar konusundaki anlayışlarının son derece farklı olduğunu bilmeli. Bizim yaklaşımımız hem ürün geliştirmede hem de onlara yönelik özel uygulama ve pazarların belirlenmesi konusunda son kullanıcılarla yakın işbirliği içinde olmak şeklinde” diye devam etti.

Cat İstifleme Araçlarının mevcut ve gelecekteki taleplerin karşılanmasını sağlayacak şekilde tasarlanan ‘öncü’ serisinde daha düşük seviyedeki sipariş toplayıcılar, konteyner istifleyiciler ve çok yönlü istifleme araçlarından oluşan N2 serisi ile EP25-35(C)N 80V elektrikli karşı ağırlıklı forklift araçlar bulunuyor.

Bay Seiger, “İşletmeler ve düzenlemeden sorumlu mercilerin daha fazla enerji verimine yönelik artan talepleri bu ürünleri şekillendiren trendlerden biri” diye ekledi. “Yeni Cat® NO-N2 düşük seviyeli sipariş toplayıcılar piyasadaki en yüksek enerji verimine sahip ürünler.”

Teknolojinin değişim açısından büyük bir itici güç olduğunu ve sonuç olarak da otomasyon kullanılan araçlara (AGVler) daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor. “Oturmuş ve son teknoloji ile donatılmış AGV tasarımı ve ‘ailemiz’ içindeki üretim tesisimiz ile Cat İstifleme Araçları olarak çözümlerimizi bu teknoloji ile bir araya getirmek konusunda ideal bir konuma sahibiz”.

Ancak teknolojik gelişmelere olan ilginin artması karşısında Başkan Yardımcısı günümüz müşterilerinin deneyimin tamamında memnuniyet verici olan bir istifleme aracı talep ettiğini belirtiyor. “Bizler ve ortaklarımız Tepkisel Sürüş Sistemi (RDS) gibi özelliklere öncülük eden ‘kullanıcı deneyimi’ biliminin öncüleri olduk.” Bu, yukarıda bahsedilen tüm ürünlerde bulunuyor.

Tek merkezden verilen hizmetler

Küreselleşme ve artan ekonomik baskı alıcıların satıcılardan sadece forklift araç satışından daha fazlasını beklemesine neden olan kilit trendler. Cat Lift Trucks en iyi alımın tek merkezden hizmet veren, küresel bir ağa sahip lojistik ve sistem sağlayıcısından alınacak komple paket olduğunu belirtiyor.

Hans Seijger “Her istifleme aracı üreticisi ve dağıtım şirketinin bunu sağlayamayacağının” altını çiziyor. “Satıcılarımız ve merkezi destek hizmetlerimiz ile, kiralama ve leasing, servis ve parçalar, filo yönetimi, özel teknik ve satış eğitimi ve çeşitli tamamlayıcı ürünleri içeren kapsamlı çözümler sunabiliyoruz.”

Uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için Cat Lift Trucks ve ana şirketi daha önce sınırlı düzeyde varlık gösterdikleri alanlardaki faaliyet ve yatırımlarını genişletiyorlar.  Güçlü coğrafi ayak izleri ile Uluslararası Önemli Müşteriler (IKA) departmanı ile olan koordinasyon sınır ötesi operasyonların kolaylaştırılmasına yardımcı oluyor.

Cat Lift Trucks’ın avantajlarını arttırması için teşvik edeceği trendlerden bir tanesi de Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT).  Şirket, “ViSR” adı verilen IIoT’ye dayalı uzaktan izleme sistemini halihazırda filo yönetimi için kullanıyor.

Bay Seijger, “ViSR yöneticiye istifleme aracının nerede olduğunu, onu kimin kullandığını ve ne kadar süredir kullanıldığını söylüyor ve darbelere maruz kalması sonucu yapılan ekipman kontrollerini ve raporlama süreçlerini basitleştiriyor” dedi.  “Bu tür bir bağlantısallığın malzeme elleçleme, lojistik süreçleri be daha birçok alanın geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
© Copyright 2016 Tek. Tüm hakları saklıdır.